Najpiękniejsze palmy wielkanocne wybrane

Tradycyjne formy, okazałe rozmiary i cała feeria kolorów – takie są, rokrocznie  konkursowe Palmy Wielkanocne w Gminie Czarny Bór.

Nie inaczej było w tym roku. Tradycyjnie, w niedzielę palmową czarnoborski kościół przyozdobiły te najbardziej okazałe i choć obostrzenia pandemiczne znacznie ograniczyły liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach to prace podziwiać można również online, na stronach organizatorów konkursu.

W imieniu fundatorów nagród – Ks. Ryszardy Pity, Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Wójta Gminy Czarny Bór, Adama Góreckiego- wyboru najpiękniejszej palmy podjęli się: Dorota Skibska – Zastępca Wójta, Anna Dziewit – Dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Anna Kożuch z Rady Parafialnej. A było w czym wybierać. Królowały palmy bogato zdobione bukszpanem i wymyślnymi kwiatami z krepiny.

Wszystkie piękne, a niektóre sięgające niemal sufitu, jurorzy mili więc twardy orzech do zgryzienia. Oceniając palmy zwracali więc uwagę na tradycyjne formy zdobienia, technikę, oraz materiał użyty do robienia palm – wysoko oceniane były tylko te, wykonane z materiałów naturalnych. Liczyły się też pomysłowość i inwencja twórcza. A było o co walczyć gdyż laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne.

Cieszę się, że udało się z zachowaniem zasad sanitarnych przeprowadzić rywalizację, która w Gminie Czarny Bór stała się już tradycją. Gratuluję wszystkim uczestnikom zaangażowania w wykonanie tak misternych dzieł – mówił Adam Górecki – wójt gminy.

Laureatami poszczególnych kategorii zostali:

w kategorii – „Indywidualnej”

I Miejsce – Anna Łękawska

II Miejsce – Irena, Mieczysław Rusnarczyk

III Miejsce – Julia Bieniasiewicz

w kategorii –„ Dzieci i młodzież szkolna”

I Miejsce – Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny – Przedszkole Filia w Witkowie

II Miejsce – Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny – Klasa III a

III Miejsce – Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny – Przedszkole Czarny Bór

Wyróżnienie – Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny – Świetlica

w kategorii – „Instytucje”

I Miejsce – Stowarzyszenie Atrakcyjni

II Miejsce – Sołectwo Czarny Bór

III Miejsce – Sołectwo Jaczków

Wyróżnienie – Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

Organizatorzy Konkursu: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Gmina Czarny Bór, Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Biblioteka + Centrum Kultury serdecznie gratulują wszystkim laureatom i już dziś zachęcają do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Komentowanie jest wyłączone