Baśniowy konkurs Biblioteki w Czarnym Borze

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Biblioteka + Centrum Kultury
w Czarnym Borze zorganizowała dla najmłodszych konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel
z Bajkowej Krainy”. Okazuje się, że nasi milusińscy kochają bajkowe historie i ich bohaterów, bo zainteresowanie tą plastyczno-literacką rywalizacją było olbrzymie.

Do konkursu zgłoszono aż 56 prac, ich zdjęcia dosłownie zasypały mailowe skrzynki organizatora. Wśród najczęściej pojawiających się bajkowych bohaterów były znane ze starych, klasycznych baśni: Roszpunka, Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko, Czerwony Kapturek, ale też bohaterowie nowszych historii jak Kubuś Puchatek, Kot Detektyw, Harry Potter, czy Kot Cukierek.

Wszystkie prace były piękne, staranne i różnorodne, nie tylko pod względem tematyki, ale też technik plastycznych (malowanki, wycinanki, rysowanki, wyklejanki itp., itd.). Jury miało więc twardy orzech do zgryzienia. Wyboru tych najpiękniejszych, najbardziej samodzielnych i najbardziej zgodnych z tematyką konkursu dokonało Jury w składzie: Anna Dziewit – Dyrektor GZS-P, Urszula Filip – Nauczyciel plastyki w PSP Nr 6, Anita Kałuzińska – Instruktor B+CK oraz Katarzyna Bernaś – Dyrektor B+CK – sekretarz Jury.

W związku z dużą ilością zgłoszeń Jury postanowiło ocenić prace z podziałem na 3 kategorie wiekowe i przyznać następujące nagrody:

kategoria wiekowa 3-4 lata

I Miejsce – Emilia Mrozowska

II Miejsce – Eliza Humińska

III Miejsce – Filip Tomasiak

Wyróżnienie – Agata Reder

Wyróżnienie – Zofia Skoczeń

kategoria wiekowa 5-6 lat

I Miejsce – Antoni Kramarski

II Miejsce – Zuzanna Janik

III Miejsce – Julia Tucznio

Wyróżnienie – Aleksander Chrostek

Wyróżnienie – Gracjan Kiryluk

kategoria wiekowa 7-10 lat

I Miejsce – Tomasz Janik

II Miejsce – Martyna Leśniak

III Miejsce – Maja Majkrzak

Wyróżnienie – Paweł Myśliwiec

Wyróżnienie – Martyna Nosal

Wyróżnienie – Agata Czerwiak

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wielu czarodziejskich  chwil z ulubioną lekturą i bajkowymi bohaterami.

Biblioteka +Centrum Kultury serdecznie dziękuje za olbrzymie zaangażowanie rodzicom uczestników konkursu, wychowawcom i dyrekcji GZS-P.

Laureatka konkursu z nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej 3-4 lata Praca konkursowa "Cukierkowy kot"Laureatka konkursu z dyplomem za zajęcie II miejsca w konkursie, w kategorii wiekowej 3-4 lataPraca konkursowa "Brzydkie kaczątko"Laureat konkursu z nagrodą za zajęcie III miejsca w najmłodszej kategorii wiekowejPraca plastyczna "Czerwony Kapturek"Laureatka konkursu z nagrodąPraca plastyczna "Czerwony Kapturek"Laureatka konkursu z nagrodą za wyróżnienieObrazek konkursowy "Miś"Laureat konkursu z nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej 5-6 latPraca konkursowa "Szewczyk Dratewka"Laureaci konkursu z przyznanymi nagrodami i dyplomamiPraca konkursowa Laureatka konkursu z nagrodą za zajęcie III miejscaObrazek konkursowy "Kraina Lodu - Elza"Praca konkursowa "Kot Garfield"Praca plastyczna "Czerwony Kapturek"Laureat konkursu z nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej 7-10 latPraca plastyczna "Plastuś"Laureatka konkursu z nagrodą za zajęcie II miejscaPraca plastyczna "Roszpunka"Laureatka konkursu z nagrodą za zajęcie III miejscaPraca konkursowa "Harry Potter i Zgredek"Laureaci konkursu z nagrodami i dyplomami za wyróżnieniePraca konkursowa "Plastuś"Laureatka konkursu z nagrodą za wyróżnieniePraca konkursowa "Harry Potter"Laureatka konkursu z nagrodą za wyróżnienieObrazek konkursowy "Czerwony Kapturek"

Komentowanie jest wyłączone