II Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka za nami

Ogrom atrakcji i świetna pogoda wywołały uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników II Gminnego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Mimo, że termin obchodów Dnia Dziecka został przełożony ze względu na warunki atmosferyczne frekwencja wśród dzieci i ich rodziców była ogromna. Decyzja organizatorów była jak najbardziej trafna, gdyż przez cały dzień świeciło piękne słońce. Tegoroczna edycja imprezy przebiegała pod hasłem: Smerfne Party. Dzieci z terenu gminy miały zapewniony transport specjalnie podstawionymi autobusami. W uroczystym otwarciu zabawy wzięli udział: Adam Górecki – Wójt Gminy, Renata Chruszcz – Zastępca Wójta, Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska – Posłanki na Sejm RP oraz Donata Młodziankowska-Rokita – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze.

 Następnie inicjatywę przyjęła grupa animatorów, która przebrana w smerfne stroje owładnęła sceną i zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci miały do dyspozycji wiele ciekawych stanowisk znajdujących się na płycie stadionu sportowego. Mogły malować w wyłożonym papierem namiocie w kształcie domku Smerfetki. Ich prace zawisły na specjalnie przygotowanych bramkach piłkarskich. Mnóstwo zabawy maluchom dostarczyły także dmuchane klocki oraz wielka tarcza, do której mogły rzucać woreczkami na przylepce. Cały czas podczas zabawy ze sceny ulatniały się kolorowe bańki, które nadawały magiczną atmosferę. Jak przystało na każdy festyn rodzinny również u nas nie zabrakło malowania twarzy, które cieszyło się ogromną popularnością wśród dzieci. Wielobarwne buzie maluchów były doskonałym potwierdzeniem, że pomysłowość animatorek i opiekunek ze świetlic wiejskich nie zna granic. Cały czas, uczestnikom imprezy towarzyszyła muzyka – najczęściej były to smerfne hity. Dzieci uczestniczyły w przeróżnych konkursach, a na wszystkich czekały drobne nagrody i słodkości. Wiele emocji wśród maluchów, ale także ich rodziców wzbudził konkurs na piosenkę dla mamy. Rywalizacja trwała kilka godzin, a chętnych nie brakowało. Na niejednej maminej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia. Każde dziecko, schodząc ze sceny, otrzymało od organizatorów upominek. Dzieci miały także możliwość zabawy z ogromną, średnicy 7 m, kolorową chustą. Największą atrakcją była szeroka baza dmuchańców, m.in. cztero stanowiskowe Euro-bangee, zjeżdżalnia Sea Slide i Euro Gool i dmuchane zamki. Ogromną frajdę wzbudzał również basen z czteroma kulami, do którego wiodła długa kolejka amatorów mocnych wrażeń. Na wszystkie atrakcje dzieci miały wstęp wolny. Natomiast dzieci z terenu gminy otrzymały dodatkowo od organizatora darmowy talon na kiełbaskę.

 Podczas festynu do dyspozycji wszystkich uczestników były punkty gastronomiczne oferujące, m.in. watę cukrową, popcorn, kukurydzę gotowaną i wiele innych smakołyków. Ogromny wkład w organizację imprezy włożyli członkowie gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Straż Pożarna z Wałbrzycha użyczyła wysięgnik koszowy, na którym maluchy oglądały panoramę gminy. Miały także okazję zobaczyć wozy i sprzęt strażacki, a nawet użyć węża strażackiego do gaszenia „wirtualnego pożaru”. Po godz. 18.00 przewidziano atrakcje dla starszych uczestników festynu. Na scenę wkroczył lokalny zespół „Wrzask” z Czarnego Boru, który zaprosił zgromadzonych do wspólnej zabawy, a na zakończenie wystąpił zespół „Głośna Cisza” z Witkowa.

Wójt Gminy, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, specjalne podziękowania kieruje do głównego sponsora imprezy – Kopalni Melafiru w Czarnym Borze sp. z o.o., a także strażaków z gminnych jednostek OSP oraz wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji Festynu.

http://www.czarny-bor.pl/170/II_Gminny_Festyn_z_okazji_Dnia_Dziecka/

Komentowanie jest wyłączone