Zapraszamy w grudniu na zajęcia do świetlicy w Grzędach !!!

bałwan01.12 Zajęcia manualne, lepienie z plasteliny kosmicznych stworków. Gry i zabawy sportowe na sali. Piesza wycieczka – dostrzeganie walorów zimowego krajobrazu. Próba przedstawienia bożonarodzeniowego.
02.12 „Być koleżeńskim to moja dewiza”- pogadanka na temat zachowania wobec rówieśników. Lepienie zwierząt z plasteliny. Śpiewamy i słuchamy zimowych piosenek. Wykonujemy do nich prace plastyczne.
05.12 Zabawa muzyczno – ruchowa pt. „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Ćwiczenia koordynacji ruchowej – gra w piłkę. Układanie puzzli na czas. Próba przedstawienia bożonarodzeniowego. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
06.12 Mikołajki w świetlicy.
08.12 Zajęcia plastyczne – lepienie kwiatków z plasteliny. Próba przedstawienia bożonarodzeniowego. Śmiech to zdrowie – opowiadamy śmieszne kawały. „Dobrym przyjacielem być” – pogadanka o przyjaźni.
09.12 Wykonujemy zimowe ozdoby do naszej świetlicy. Ubieramy świetlicową choinkę. Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie. Określenie aktualnej pogody i zrozumienie pojęcia „zimowa aura”. Recytacja wierszy i śpiewanie piosenek o tematyce zimowej.
12.12 Zabawa dydaktyczna „czarodziejski worek”, polegająca na odgadywaniu nazw warzyw i owoców na podstawie dotyku. Gry sportowe i sprawnościowe. Próba przedstawienia bożonarodzeniowego. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci
13.12 Zajęcia dla dorosłych – spotkanie z doradcą ds.Savoir-vivre: „Wigilijne potrawy podane w nowym stylu”. „Każdy ma jakiś talent” – sztuka opowiadania o swoich zdolnościach.
15.12 Zajęcia plastyczne. Turniej warcabowy. Tworzenie ciekawych wzorów i kompozycji na kartonie, „pieczątka z ziemniaka”. Próba przedstawienia bożonarodzeniowego.
16.12 Konkurs czytania i opowiadania bajek dla najmłodszych dzieci. Słuchamy relaksacyjnej muzyki i przelewamy na papier nasze fantazje z nią związane.
19.12 Wdrażanie przyzwyczajeń do utrzymywania porządku wokół nas.
Trening mózgu – zagadki logiczne. Gry rozwijające wyobraźnię. Zabawy na śniegu – konkurs na śniegową rzeźbę. Próba przedstawienia bożonarodzeniowego. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci
20.12 Wigilia Bożego Narodzenia w Centrum Kultury.
22.12 Rysuję to, co czuję i słyszę – praca plastyczna inspirowana dziełem muzycznym. Gry planszowe. Mówię STOP uzależnieniom: Żyję zdrowo – nie palę i nie piję! Pogadanka o uzależnieniach. Gimnastyka przy muzyce.
23.12 Rozmawiamy o świętach – co wnoszą do naszych domów, jak je spędzamy, czy zmieniają nasze życie rodzinne. Wykonujemy śniegowe gwiazdy z papieru.
27.12 Dzielimy się wrażeniami ze świąt – prace plastyczne dowolną techniką „Moje święta 2016”. W świecie zimowych bajek. Rozmawiamy i malujemy sceny z bajek, gdzie pojawiła się Pani Zima.

29.12 Gry planszowe. Zajęcia plastyczne – rysunek „Zimowy pejzaż”. Świetlicowe kolędowanie – słuchanie i śpiewanie. Prace z kolorowego papieru – origami. Indywidualne rozmowy z wychowawcą.
30.12 Sylwestrowa zabawa przy muzyce dla najmłodszych.
Na zajęcia zaprasza instruktor Zofia Bernadyn

Komentowanie jest wyłączone