WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY REKORDOWO ZAGRAŁA W CZARNYM BORZE

Pokaz magii i iluzji, brawurowe licytacje, cudowni młodzi artyści, stoiska sołeckie, fajerwerki, a przede wszystkim gorące serca i hojność mieszkańców przyniosły efekt w postaci absolutnie rekordowej zbiórki. 40 tysięcy złotych – tyle na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uzbierać w Gminie Czarny Bór.

12 stycznia 2020 r. Gmina Czarny Bór, po raz kolejny zagrała w największej Orkiestrze świata – Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! W ramach czarnoborskiego sztabu zorganizowano, pełną emocji i niespodzianek rodzinną imprezę charytatywną. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych. Wszystkich oczarował jeden z czołowych polskich iluzjonistów – MAGIK MARKUS (oficjalnie jedyny na świecie Biegły Sądowy Ekspert w Dziedzinie Sztuk Iluzji). Na scenie zaprezentowali się także najmłodsi artyści – przedszkolaki z Witkowa i Czarnego Boru oraz ich starsze koleżanki uczennice GZS-P – wzruszając do łez tłumnie zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło też loterii fantowej oraz stoisk sołeckich, serwujących przepyszne ciasta, kawę, herbatę oraz znane w całym regionie czarnoborskie pierogi. Były oczywiście i licytacje, które brawurowo i z poczuciem humoru poprowadził znany kabareciarz Jarek Marek Sobański. Podczas imprezy wylicytowano blisko 90 różnorodnych gadżetów, voucherów i usług, a dochód z samych aukcji wyniósł 22.130,00 zł. Najwięcej emocji wzbudziły licytacje: złotego serca z pracowni Wiesława Cozaca (4.000,00), przelotu samolotem Stefana Dynerowicza (2.200,00), Misia Giganta ofiarowanego przez Damiana Romanika (2.100,000) oraz Nartusi i Nartka – czarnoborskich krasnali podarowanych przez Stowarzyszenie Atrakcyjni (1.250,00 za 2 szt.) Atrakcyjny program, sprawna organizacja, zaangażowanie i gorące serca mieszkańców sprawiły, że po raz kolejny wielkoorkiestrowa zbiórka w Gminie Czarny Bór (jednej z najmniejszych gmin w Aglomeracji Wałbrzyskiej) okazała się rekordowa. Kwota 40 tysięcy zł uzyskana przez czarnoborski sztab w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy to 8,35 zł, co daje jeden z najlepszych wyników w Powiecie Wałbrzyskim.

Czarnoborski Sztab WOŚP składa gorące podziękowania wszystkim, którzy wsparli działania sztabu oraz przyczynili się do tej wspaniałej rekordowej zbiórki.

Czarnoborski sztab wsparli:

Wójt Gminy Czarny Bór,

Sołectwo Jaczków,

Sołectwo Grzędy i Grzędy Górne,

Sołectwo Czarny Bór,

Sołectwo Witków,

Sołectwo Borówno,

Radni Gminy Czarny Bór,

Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny,

Wiesław Cozac Pracownia Jubilerska,

Damian Romanik,

Sebastian Juszczak (SEKRET),

Robert Świątek (DUOTRAVEL),

Piotr Jeziorski (Agencja 2Point),

PTZ Stefan Dynerowicz,

Zakład Gastronomiczny – Stołówka Elżbieta Makuch,

Teatr Capitol we Wrocławiu,

Teatr Polski we Wrocławiu,

Teatr Norwida w Jeleniej Górze,

Canal + (Ryszarda i Piotr Nawroccy),

Centrum Językowo-Edukacyjne Enghous,

Stowarzyszenie Atrakcyjni,

Uniwersytet III Wieku,

Klub Seniora Witków,

UKN Melafir,

Kapela Góralska Janicki.

Restauracja Dwór Liczyrzepy w Karpaczu,

Hotel Piotr, Restauracja Magdalenka,

Katarzyna Radzikowska Instytut Zieleni,

Pro Academy school of makeup,

Projekt Masaż SPRT&SPA,

Centrum animacji KAROLANDIA,

Stacja KOLEJKOWO Wrocław,

Salon u RUDEJ, Aldona Filipkowska,

Warsztaty Einsteina Katarzyna Piechota,

ZOO Wrocław,

Cukiernia Oleńka,

BRW INSTALACJE,

LUXWENT, klimatyzacja – wentylacja – technika grzewcza,

Ochotnicza Straż Pożarna OSP Czarny Bór,

RMF Maxxx

oraz Państwo: Wiesława Wilk, Janina Skoczeń, Agnieszka Wiktor, Dorota i Krzysztof Skibscy, Stanisława Góral, Katarzyna Rengifo Diaz, Andrzej Karbowski, Przemysław Osiadły, Zdzisław Szpak, Tadeusz Biliński, Mirosław Ogiński.

 

Komentowanie jest wyłączone