JOSZKO BRODA W GMINE LUDZI Z PASJĄ

Cóż to była za niedziela… W B+CK mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowych muzyków🎻🎙🎥🎶

Joszko Broda oraz Kapela Janicki, a także znanego na Dolnym Śląsku antropologa Henryka Dumina, a wszystko to dzięki realizacji projektu „Zagłębie Kultury na Dolnym Śląsku”. Były rozmowy o góralszczyźnie, o rodzinnym muzykowaniu, o miłości do muzyki i tradycji wyssanej z mlekiem matki, był też pokaz kunsztu instrumentalnego Joszko Brody.
Gmina Czarny Bór znalazła się wśród 7 gmin Dolnego Śląska wytypowanych do realizacji koncertów i warsztatów muzyka i promotora aktywności środowisk wiejskich w dziedzinie ochrony tradycji. W ramach projektu Joszko Broda w każdej z wytypowanych gmin spotyka się z artystami ludowymi, zespołami folklorystycznymi. Ze względu na pandemię spotkania te odbywają się bez udziału publiczności oraz w reżimie sanitarnym, a za pośrednictwem Internetu i relacji online z warsztatów skorzystać może również z młodzież szkolna wraz z nauczycielami.

Już niebawem będziemy mogli się pochwalić krótką realizacją filmową z tej wyjątkowej wizyty zawierającą wykonania dawnych pieśni oraz komentarze etnologiczne i muzykologiczne.


Joszko Broda stoi przed siedzącą publicznością Instrumenty muzyczne na  stole z podpisem Fundacja dla młodzieży stole z podpisem Joszko Broda śpiewa Joszko Broda śpiewa Joszko Broda gra Kapela Góralsak Janocki i Joszko Broda na scenie Joszko Broda przy instrumentach, Janicki w tle Joszko Broda tańczy do muzyki Janicków Janicki na scenie Joszko Broda i Janicki na scenie, na pierszym planie kamerzysta Kapela Janicki i Joszko na scenie Wójt Gminy, Jarosław Janik i Joszko Broda Joszko Broda gra Joszko Broda gra Joszko Broda i Jarosałw Janik Wót gminy Czarny Bór udziela wywiadu kapela Janicki i Joszko Broda Pamiątkowe zdjęcie na

Komentowanie jest wyłączone