W SIECI JANA PAWŁA II- NOWY PROJEKT BIBLIOTEKI + CENTRUM KULTURY W CZARNYM BORZE

        100  lat temu – 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła (1920-2005), od 1978 r. papież Jan Paweł II, od 2014 święty Kościoła katolickiego. Poeta, dramaturg, aktor, wielokrotnie podkreślał jak ważne jest poszukiwanie piękna oraz, że jest to szczególne zadanie ludzi kultury.  Rok 2020  ogłoszono Rokiem Świętego Jana Pawła II.

  Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze pragnąc uczcić pamięć Wielkiego Polaka napisała projekt p.n. „ W sieci Jana Pawła II”, na który otrzymała dofinansowanie  w wysokości 30.000,00 zł z Narodowego Centrum Kultury  z programu dotacyjnego „Kultura w sieci”.                                 

W ramach zadania stworzona zostanie gra mobilna o życiu i działalności jednego z najwybitniejszych Polaków – Karola Wojtyły. Gra zostanie zaprojektowana i zaprogramowana w aplikacji ActionTrack, trzech trybach (Flow, z użyciem kodów QR oraz GPS) oraz w dwóch wariantach ze względu na wiek odbiorcy: 1. dzieci szkolne (uczniowie szkół podstawowych); 2. młodzież (szkoły średnie), dorośli, seniorzy. Dzięki tej inicjatywie uczestnicy projektu będą mieli szansę zapoznania się z technologią gier mobilnych, a dzięki tematyce i wartościom merytorycznym gra będzie mieć nie tylko charakter rozrywkowy ale również edukacyjny i wychowawczy. Integralną częścią zadania będzie również wirtualny konkurs plastyczny i literacki inspirowany postacią Jana Pawła II, a jego rezultaty umieszczone zostaną   na specjalnej podstronie internetowej stworzonej do prezentacji efektów zadania. Zaproponowanie mieszkańcom Gminy wirtualnego uczestnictwa w życiu kulturalnym zainicjuje wdrażanie nowych metod pracy z czytelnikiem   oraz odbiorcą wydarzeń kulturalnych.

Komentowanie jest wyłączone