Teatralno-mikołajkowe zakończenie projektu

W poniedziałek 5 grudnia w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyło się podsumowanie projektu „Basiowe czytanki” czyli rodzinne warsztaty w bibliotece”.
Projekt miał na celu rozszerzenie zakresu usług czarnoborskiej biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców.
W ramach zadania od maja do grudnia br. w B+CK odbywały się warsztaty biblioterapeutyczne, pedagogiczne, psychologiczne, a także z zakresu ruchu rozwijającego i zdrowego odżywiania, było też mnóstwo rodzinnych zabaw i teatralnych animacji.
A wszystko to na kanwie znanej i lubianej serii dla dzieci pt. „Basia” Zofii Staneckiej (projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”).
Podsumowanie projektu odbyło się w przeddzień Mikołaja, nie mogło więc zabraknąć mikołajkowych akcentów. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi młodymi uczestnikami projektu, było świątecznie i teatralnie, bo organizatorzy na finał projektu zaplanowali spektakl w wykonaniu Teatru Bajka. Aktorzy brawurowo i z olbrzymim poczuciem humoru zaprezentowali „Diabelskie figle” – pełną przygód, zwrotów akcji i poczucia humoru – historię niefrasobliwego Aniołka, podstępnego Diabełka i mądrego Dziadka Mikołaja.
Był śmiech do łez i policzki młodych widzów rozgrzane emocjami do czerwoności Uczestnicy „Basiowych czytanek” otrzymali też pamiątkowe kubeczki i torby na zakupy z wizerunkiem „Basi” – bohaterki projektu. Ilustrację „Basi” autorstwa Marianny Oklejak wykorzystano dzięki współpracy z Wydawnictwem HarperCollins Polska sp. z o.o.

Komentowanie jest wyłączone