Spotkanie wigilijne w czarnoborskim Uniwersytecie III Wieku

Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory. Grudzień bez wątpienia kojarzy się wszystkim z oczekiwaniem na najpiękniejsze w roku Święta – Święta Bożego Narodzenia.

Przedświąteczne porządki, choinka, rodzinne kolędowanie i wigilijna wieczerza. Grudzień to też czas bożonarodzeniowych spotkań, łamania się opłatkiem nie tylko w rodzinnym gronie, ale też w gronie przyjaciół, współpracowników, członków organizacji, czy stowarzyszeń.

12 grudnia w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze do wigilijnej wieczerzy wraz z Wójtem Gminy Czarny Bór – Adamem Góreckim, Przewodniczącą Rady Gminy – Marzeną Łatką, Księdzem Proboszczem – Ryszardem Pitą i Dyrektor B+CK – Katarzyną Bernaś zasiedli studenci Uniwersytetu III Wieku. W świąteczny nastrój, przepięknym śpiewem i cudownymi pastorałkami wprowadziła wszystkich swoim recitalem Aneta Szewczyk, wokalistka zespołu New Palce. Zanim wszyscy usiedli do wigilijnej kolacji, jak tradycja każde było odczytanie fragmentu Pisma Świętego, były też ciepłe i z serca płynące życzenia przy opłatku. Nie zabrakło też tradycyjnych wigilijnych potraw, sianka na stole i prezentów. Dla wszystkich uczestników spotkania był to dzień wyjątkowy, pełen wzruszeń, ciepła i rodzinnej atmosfery.

Komentowanie jest wyłączone