Mikołaj zawitał do dzieci z gminy Czarny Bór

6 grudnia to dzień, na który przez cały rok z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Św. Mikołaj, prezenty, pięknie ustrojona choinka nie tylko przywołują świąteczny nastrój, ale niezmiennie wywołują uśmiech na twarzy każdego malucha.

Nie inaczej było podczas tegorocznego spotkania z Mikołajem w gminie Czarny Bór. 6 grudnia był absolutnie wyjątkowym dniem. Wieczorową porą, Skwer Olimpijczyków wypełnił się tłumem młodych mieszkańców gminy –uśmiechniętych, grzecznych i czekających na swojego ulubionego świętego.

A wszystko to w nastrojowym blasku gminnej choinki, która w gminie Czarny Bór tradycyjnie już, po raz pierwszy odpalana jest właśnie 6 grudnia.

Sygnał do odpalenia choinkowych lampek, a tym samym rozpoczęcia świątecznego okresu dali: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Grzegorz Macko, Wójt Gmina Czarny Bór – Adam Górecki, Przewodnicząca Rady Gminy – Marzena Łatka, Zastępca Wójta – Dorota Skibska oraz Dyrektor B+CK – Katarzyna Bernaś.

Gdy tylko rozbłysły światełka na świątecznym drzewku, rozpoczęły się wesołe animacje, śpiewy i pląsy. Było też wystrzałowe konfetti i oczywiście setki upominków. Nie zabrakło też pięknie przystrojonej bryczki, z której Św. Mikołaj w towarzystwie swych niezawodnych pomocników obdarowywał dzieci prezentami.

Organizatorzy wydarzenia:

Wójt gminy Czarny Bór – Adam Górecki

Biblioteka+Centrum Kultury w Czarnym Borze

Partnerzy:

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A.

Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe

Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze

Przedstawiciele Gminy na scenie Przemowa Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Grzegorza Macko Uroczyste odpalenie choinki, strzelanie konfetti Animatorki na scenie bawią się z dziećmi Dyrektor B+CK wita Św. Mikołaja Tata z dzieckiem na rękach przed choinką Małe dziecko na kolanach u Św. Mikołaja  Radni Gminy Czarny Bór rozdają paczki dzieciom Radni Gminy Czarny Bór rozdają paczki dzieciom Radni Gminy Czarny Bór rozdają paczki dzieciom Sanie ze Św. Mikołajem przed choinką na Skwerku Olimpijczyków, tłum dzieci podchodzi do Mikołaja Uczniowie GZSP z prezentami od Św. Mikołaja Dziecko na kolanach u Św. Mikołaja odbiera prezent Animatorki na scenie bawią się z dziećmi Organizatorzy i pomocnicy Świętego Mikołaja - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele Gminy, Radni, pracownicy B+CK