VI Półmaraton górski „Z flagą na Trójgarbie” przeszedł do historii

Ogromna determinacja, wola walki i pokonania własnych słabości towarzyszyła biegaczom podczas sobotniej rywalizacji na Masywie Trójgarbu.

„Nie ma złej pogody na bieganie” – mówił włodarz Czarnego Boru podczas powitania zawodników, a wysoka frekwencja (209 zawodników na starcie), potwierdziła tę tezę z całą stanowczością.

„Półmaraton uważamy za otwarty” – oficjalniej inauguracji imprezy sportowej dokonali: Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór oraz Mirosław Lech – wójt gminy Stare Bogaczowice. Później już było tylko bardziej emocjonująco. Pierwsi zawodnicy na mecie meldowali się już po niespełna godzinie biegu po pokonaniu dystansu „Górskiej Dyszki”, która w tym roku wyniosła 12 km. Ostatni zawodnicy finiszowali po ok. 3 godzinach (wyniki dostępne na https://live.ultimasport.pl/937/). Na mecie czekał na zawodników ciepły posiłek, a na trasie punkty kontrolne zaopatrzone w wodę i owoce. Do wszystkich biegaczy trafiły pakiety startowe oraz autorskie medale wykonane przez mieszkankę Gminy Czarny Bór, a do najlepszych powędrowały puchary i nagrody.

Organizatorzy biegu – Gmina Czarny Bór oraz Biblioteka +Centrum Kultury w Czarnym Borze, składają ogromne podziękowania wszystkim podmiotom, które wsparły organizację imprezy. W tym gronie znaleźli się:

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” – główny sponsor Biegu, SportFuel.pl, Ocean Czasu Świdnickie Centrum Floatingu, Hiperbar Centrum Terapii Tlenowej, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Świat Lnu, Kuhne Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Staropolanka, Sanikom sp. z o.o. z Lubawki.

Podziękowania należą się także: strażakom z OSP Witków, Sołectwu Witków, ratownikom medycznym oraz Grupie Sudeckiej GOPR, Michałowi Prusakowi, pracownikom Urzędu Gminy, Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze, UKN Melafir Czarny Bór oraz ultimasport.pl

Zdjęcia: Relacje Regionalne