Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Gdzie pracuje pisarz? Czy książki dobrze pisze się w wannie? Którędy do głowy wskakują pomysły? Czy kura nadaje się na bohatera?

Na te (i wiele innych pytań) z wdziękiem i olbrzymim poczuciem humoru odpowiadała dziś w naszej bibliotece Zofia Stanecka – polska pisarka, autorka znanej i kochanej przez dzieci serii książeczek o Basi.

Podczas spotkania nie tylko udało się uzyskać odpowiedź na te ważne pytania, ale też wspólnie z pisarką wymyślić zupełnie nową, fantastyczną historię. Okazuje się, że wystarczy wziąć arkusz papieru, narysować trójkąt, który stanie się…

kurą, nosem, wierzchołkiem góry lodowej, igłą, drzewem, lodem, a nawet strzałą amora, a stąd już prosta droga do pasjonującej historii:

„Dawno, dawno temu, żyła sobie kura o imieniu Magda, która na wierzchołku góry lodowej, szyjąc igłą skarpety, spotkała pewnego człowieczka, a wtedy trafiła ją strzała amora i …”

Pomysłów na finał tej historii było bez liku (wiadoma sprawa – wyobraźnia młodych mieszkańców Gmina Czarny Bór nie ma przecież granic).

My jednak tych pomysłów zdradzać nie będziemy. Być może, po tak inspirującym spotkaniu, któryś z młodych czytelników odkrył w sobie literacki talent i gdzieś w naszej gminie właśnie zaczyna się pisać książka (może nawet w wannie)

A i jeszcze jedno Kochani Pamiętajcie głowa jest jak garnek, z pustego zupy nie będzie. Chłońmy więc świat wszystkimi zmysłami i czytajmy, czytajmy, czytajmy, a pomysłów będzie bez liku

Zofia Stanecka dziękujemy za inspirujące, radosne i cuuudowne spotkanie Już tęsknimy i z niecierpliwością czekamy na kolejne basiowe przygody

Spotkanie z Zofią Stanecką odbyło się w ramach projektu pt. „Basiowe czytanki czyli rodzinne warsztaty w bibliotece” (projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

#basiawbibliotecce, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, #biblioteka, #całapolskaczytadzieciom

Zofia Stanecka rozdaje autografyPisarka rozdaje autografy Załoga B+Ck z pisarką Dzieci Zofia Stanecka opowiada dzieciom Książki o Basi na stoliku Spotkanie autorskie - uczestnicy Dziewczynka czyta Kobieta i dzieci Zofia Stanecka z plakatem Pisarka podpisuje książki Dzieci z rękami w górze Pisarka przy flipczarcie Dzieci Dyrektor biblioteki i pisarka Pisarka rysuje Pisarka i postaci z Basi Dzieci Mama z dziećmi przy ksiązkach Pisarka z dzieckiem Mama z dziećmi czyta Spotkaniec autorskie widok z góry Dzieci , dyrektor biblioteki i Zofia Stanecka