Sztuka uszlachetnia

Już 26 października br. w czarnoborskim Centrum Kultury szykuje się nie lada gratka dla melomanów. Koncert ”Muzyka na uszlachetnienie obyczajów” to kolejna odsłona, zainaugurowanych przez Wójta Adama Góreckiego, cyklicznych spotkań z muzyką klasyczną.

Po wiosennym recitalu chopinowskim, czas na jesienny – kameralny koncert, podczas którego zaprezentuje się dwóch wybitnych instrumentalistów – pianista Piotr Łukaszyk (wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie) oraz skrzypek – Andrzej Tulik (absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, koncertujący w kraju i za granicą z towarzyszeniem m.in. takich zespołów jak Orkiestra Smyczkowa Amati – Ensemble Munchen (Niemcy) oraz Musica Juvenalis (Słowacja). Koncertmistrz Brzeskiej Książęcej Orkiestry Symfonicznej oraz pierwszy skrzypek Wrocławskiej Orkiestry Symfonicznej „Artbel Ensemble”

Podczas czarnoborskiego koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze kompozycje Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Johannesa Brahmsa i innych. Słowem mówionym muzyczne spotkanie okrasi Krystyna Swoboda, zawodowo związana z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu.

Zapowiada się prawdziwa artystyczna uczta, tym bardziej, że na deser organizatorzy zaplanowali wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Bilińskiego – utalentowanego mieszkańca gminy Czarny Bór, słuchacza Uniwersytetu III Wieku, który szczególnie umiłował sobie piękno lokalnego krajobrazu. Tadeusz Biliński – jak sam o sobie mówi – jest malarzem samoukiem, a jego ulubione techniki to akwarele i olej na płótnie za pomocą, których wyczarowuje niepowtarzalne pejzaże.

Zapraszamy serdecznie 26 października (środa) 2022 r. godz. 18:00

Bilety w cenie 10 zł /os. (studenci UTW 5 zł) do nabycia: w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43

 

Komentowanie jest wyłączone