Senioralna Akademia Kultury w Gminie Czarny Bór

W kwietniu br. w Bibliotece + Centrum Kulturyw Czarnym Borze ruszyła „Senioralna Akademia Kultury – cykl wydarzeń kulturalnych i zajęć wspierających aktywność i dobrostan psychofizyczny seniorów”. Projekt dofinansowano ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK – Partnera Strategicznego zadania.

Czarnoborska Biblioteka – realizator zadania już dziś zapowiada wiele ciekawych przedsięwzięć skierowanych do seniorów. Będą to m in. dwa wyjątkowe koncerty kameralne, przybliżające uczestnikom twórczość Chopina oraz najwybitniejszych światowych kompozytorów. Poszerzy się też oferta Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze o ciekawe wykłady z różnych dziedzin nauki i sztuki oraz o cykliczne zajęcia gimnastyczne z fizjoterapeutą, wspierające zdrowie i aktywność osób w wieku 60+.

Jak mówią w zdrowym ciele, zdrowy duch więc w ramach projektu zaplanowano zarówno zajęcia wspierające kondycję umysłową, kulturalną, jak również fizyczną. Pierwsze zajęcia
z fizjoterapeutką  Panią Beatą Przysło już się odbyły, a seniorzy już nie mogą się doczekać kolejnych Okazuje się, że wystarczy karimata, muzyka, ruch, doborowe towarzystwo i od razu poprawia się samopoczucie, a krew szybciej krąży.