Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne wybrane

Tradycyjne, misterne, okazałe, przystrojone bukszpanem, zbożami, krepiną, mieniące się całą feerią barw – takie właśnie są palmy, rokrocznie zdobiące czarnoborską świątynię.

Tradycyjnie w niedzielę palmową (2 kwietnia br.) w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Wójt gminy Adam Górecki gratulując wszystkim uczestnikom konkursu, podkreślał jak ważne dla lokalnej społeczności jest kultywowanie tradycji, bo to właśnie dzięki jej pielęgnowaniu gmina może się tak wspaniale rozwijać. Wójt nie krył dumy, że palmy każdego roku są tak okazałe, dodał też, że po zwycięstwie Koła Gospodyń Wiejskich w Dolnośląskim Konkursie Palm (konkurs odbył się 1 kwietnia w Galerii Victoria) nikt już chyba nie ma wątpliwość, że te najpiękniejsze są oczywiście w Gminie Czarny Bór!

Tegoroczne konkursowe palmy oceniało Jury w składzie Dorota Skibska (Zastępca Wójta), Katarzyna Bernaś (Dyrektor B+CK), Anna Dziewit (Dyrektor GZS-P) oraz Anna Kożuch (Rada Parafialna Parafia NSPJ w Czarnym Borze. Biorąc pod uwagę okazałość wszystkich palm Jury bez wątpienia miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach Jury zdecydowało nagrodzić:

w kategorii „Dzieci szkolne”
I Miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) – Klasa „V A”, „V B” GZS-P
II Miejsce (bon o wartości 300 zł) – Klasa „II A”, „II B”, „II c” GZS-P
III Miejsce (bon o wartości 200 zł) – Przedszkole w Czarnym Borze GZS-P
III Miejsce (bon o wartości 200 zł) – Klasa „IV B” GZS-P

w kategorii „Indywidualne”
I Miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) – Irena i Mieczysław Rusnarczyk
II Miejsce (bon o wartości 300 zł) – Anna Łękawska

w kategorii „Instytucje”
I Miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) Stowarzyszenie „Atrakcyjni”
II Miejsce (bon o wartości 300 zł) – KGW oraz Sołectwo Czarny Bór
III Miejsce (bon o wartości 200 zł) – Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze.
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze oraz Gmina Czarny Bór.

Organizatorzy Konkursu (Wójt Gminy Czarny Bór, Proboszcz Parafii pw. NSPJ, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze) składają wyrazy uznania oraz serdeczne gratulacje wszystkim Uczestnikom i Laureatom.

Podczas rozstrzygnięcia palmowego konkursu nie mogło też oczywiście zabraknąć serdecznych życzeń i kwiatów dla Solenizanta – Księdza Proboszcza Ryszarda Pity, który
3 kwietnia obchodzi imieniny. Zdrowia, błogosławieństwa bożego i wszelkiej pomyślności życzył Księdzu Wójt Adam Górecki oraz wszyscy obecni na uroczystości.