VIII GMINNY DZIEŃ KOBIET

Od węgierskich czardaszy, rosyjskich romansów po muzykę Cyganów bałkańskich, hiszpańskich oraz popularne i lubiane melodie cygańskie.

W sobotę 3 marca 2018 roku w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze z okazji Gminnego Dnia Kobiet gościliśmy Cygański Teatr Muzyczny „Terno”.

Wspaniała orkiestra na czele z Edwardem Dębickim – wirtuozem akordeonu, który został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego najwyższym odznaczeniem ludzi kultury i sztuki w Polsce – Złotym Medalem GLORIA ARTIS. W trakcie swojej ponad 50-letniej historii, zespół koncertował w niemalże wszystkich krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. Brał udział w licznych festiwalach muzyki, pieśni i tańca, ogólnopolskich konkursach zespołów i solistów estradowych oraz festiwalach muzyki cygańskiej za granicą. TERNO ma na swoim koncie udział w wielu filmach oraz programach radiowych i telewizyjnych. Grupa współpracuje także od wielu lat z Januszem Józefowiczem  i teatrem BUFFO.

VIII Gminny Dzień Kobiet rozpoczęliśmy przemówieniem Pani dyrektor  B+CK w Czarnym Borze – Renaty Chruszcz. Mieliśmy okazje posłuchać pięknej, cygańskiej muzyki z tańcami i ciekawostkami z życia i twórczości Pana Edwarda. Sala była wypełniona po brzegi, a publiczność biła brawa na bis. Tradycyjnie po występie Wójt Gminy Czarny Bór – Adam Górecki złożył życzenia wszystkim Paniom i wręczył czerwoną różę. Na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek.

Po koncercie artyści rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Komentowanie jest wyłączone