Robotyka wystartowała!

Pierwsze zajęcia z robotyki na świetlicy w Witkowie i Borównie za nami.
LEGO Mindstorms i weDo2.0 do tego tablet, zwinne rączki i roboty poszły w ruch. Edukacja przez zabawę to jest to co kochamy najbardziej. Zajęcia poprowadzili edukatorzy z TwojRobot.pl Kamienna Góra o nudzie nie mogło być mowy!
 
Warsztaty z robotyki realizowane są przez Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze w ramach projektu „Świetlicowo zaprogramowani” dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.
To cykl warsztatów i zajęć kreatywnych w oparciu o nauki ścisłe, informatykę, robotykę i multimedia skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ramach zadania zrealizowane zostaną:
– warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki zgłębiają wiedzę o kodowaniu, nauczą się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwiną logiczne i kreatywne myślenie).
– warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznają możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzą się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smratfona)
– warsztaty młodego naukowca (nauka poprzez zabawę i eksperyment, podczas zajęć uczestnicy zgłębią tajniki podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych.
Uczestnicy zajęć z robotyki w WitkowieUczestnik zajęć z robotyki konstruuje robotaUczestnicy zajęć z robotyki w BorównieUczestniczki zajęć z robotyki konstruują robota

Komentowanie jest wyłączone