OSTATNI TYDZIEŃ WAKACYJNEJ PRZYGODY Z B+CK JUŻ ZA NAMI

Ognisko z kiełbaskami, gry, zabawy, animacje, a nawet rywalizacja na torze przeszkód.A na koniec nagrody za udział, które najpierw trzeba było odnaleźć.

Integracyjnie i z przytupem zakończyliśmy nasz miesięczny, wakacyjny program⬇⬇⬇

Kreatywne warsztaty, malowidła na skałach, zabawa w Indian, zakładanie własnego ogródka i warsztaty kulinarne to tylko część atrakcji zrealizowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze. Przez cały lipiec, codziennie w Centrum Kultury oraz we wszystkich świetlicach wiejskich na terenie gminy Czarny Bór dzieci skorzystać mogły z ciekawych zajęć, wyjazdów do kina oraz z atrakcyjnych wycieczek. Podczas tegorocznych wakacji uczestnicy zajęć brali również udział w projekcie realizowanym przez czarnoborskie Koło Gospodyń Wiejskich „Z kamerą w kuchni i ogródku czyli międzypokoleniowe warsztaty z KGW”. Na warsztatach kulinarnych dzieci przygotowywały szaszłyki, słynne pierogi, kruche ciasteczka na wiele sposobów oraz przepyszne naleśniki z owocami. W czasie zajęć pod nazwą „Wakacje na RODOS z KGW czyli tajemnice ogródka rodzinnego bardzo kulturalnego” uczestnicy stworzyli  wyjątkowe ogródeczki, w których posadzili kwiaty i zioła. Kwietniki, w formie pociągu, już niebawem rozweselą teren przed B+CK i świetlicami wiejskimi.

Czarnoborskie wakacje to również czas na wycieczki. Młodzi mieszkańcy gminy odwiedzili Zoo we Wrocławiu, dali również ponieść się emocjom i niesamowitej przygodzie podczas wycieczki do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. W Gigantei, Karkonoskim Parku Ducha Gór nasi wycieczkowicze łyknęli trochę historii i geografii a przede wszystkim zmierzyli się z gigantycznymi owadami (na szczęście nieprawdziwymi). Ostatnia z wycieczek, wizyta w Wiosce Indiańskiej nad Bobrem w Janiszowie była niesamowitą przygodą, a gościna w Tipi, rzut do celu tomahawkiem, strzelanie z łuku, łapanie węży czy też dojenie bizona to mega zabawa w Indian.

Tegoroczne wakacje niewątpliwie były dla wszystkich uczestników niezapomnianą i wspaniałą przygodą. Zarówno dzieci jak i organizatorzy już nie mogą się doczekać przyszłorocznego wakacyjnego szaleństwa.

Gmina Czarny Bór, #wakacje, #warsztatywakacyjne, #zabawa,

 
dzieci i chusta animacyjna dzieci przed B+Ck poszukiwanie nagród dzieci szukają nagród dzieci w oczekiwaniu na konkurencje dziewczynka przechodzi przez hula-hop dzieci i instruktor rzut szyszką do celu dzieci bawią się szyszkami dzieci gra w hokeja na trawie dziewczynka skacze w worku dzieci stoją, dziewczynka skacze w worku dziewczynka dzieci przelewają wodę chłopiec skacze chłopcy wchodza do worka gra kijem do hokeja dzieci szkukają czegoś pod kocem chłopiec rzuca szyszką do celu dziewczynka wchodzi do worka dziewczynka skacze chłopiec rzuca do celu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentowanie jest wyłączone