DOŻYNKI W CZARNYM BORZE 2018 ORAZ XV ŚWIĘTO PIEROGA

Barwnym Korowodem zainaugurowano Czarnoborskie Dożynki 2018. W ostatni weekend wakacji mieszkańcy razem z rolnikami dziękowali i bawili się na święcie plonów, któremu jak co roku, towarzyszyło XV już Święto Pieroga. Mimo niekorzystnej pogody impreza zgromadziła tłumy ludzi. Starostami tegorocznych Dożynek byli Państwo Kolscy z Witkowa, którzy przekazali chleb na ręce gospodarza dożynek – Adama Góreckiego.

Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty pierogowe dla dzieci i dorosłych, kiermasz książki używanej oraz Loteria Fantowa.

Każdy z przybyłych otrzymał od organizatora – kotylion dożynkowy – własnoręcznie wykonany przez pracowników Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Dożynki w Czarnym Borze słynne są z tego, że podtrzymuje się nie tylko tradycje związane z misterium chleba i wieńcami dożynkowymi, ale dbamy o to aby przybyli goście mogli zakupić produkty regionalne wykonane przez gospodynie wiejskie. Smaczne posiłki i słodkie wypieki przygotowały wszystkie sołectwa, szkolne rady rodziców, stowarzyszenia, Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka + Centrum Kultury oraz kluby sportowe.

Również zgodnie z naszą tradycja na scenie wystąpiły lokalne ludowe zespoły tj. Góralski Zespół „Janicki” , Zespół „Radość” z Witkowa oraz „Grzędowianki”. Gwiazdą wieczoru był zespół Voyager, a po jego występie zebrani mogli oglądać pokaz sztucznych ogni. Do północy mieszkańcy bawili się z DJ-em „ŻABA”.

Borówno zajęło I miejsce w konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

Natomiast w konkursie na Najsmaczniejsze Pierogi w kategorii Kucharze Profesjonaliści jury jednogłośnie wyłoniło zwycięsce – restauracja Maria Antonina z Zagórza Śląskiego.

II miejsce zajęła Pierogowa Chata z Wałbrzycha.

III miejsce zajęła restauracja „Soczyste Pieczyste” ze Starych Bogaczowic.

W kategorii organizacje Instytucje:

I miejsce Przedszkole z GZSP z Czarnego Boru.

II UKN Melafir.

W kategorii Ekipy amatorskie:

I miejsce zajęła Pani Wiesława Wilk.

II miejsce zajęła Angelika Michlik.

III miejsce zajęła Sylwia Piksa.

Sponsorami Dożynek byli:

Robert Rozkocha, MON-TECH oraz Jerzy i Grażyna Barnach.

Sponsorzy Loterii Fantowej:

J&G Grzegorz Stanaszek,

JELENIA PLAST

TESCO

TOYOTA

Mirinda

Lipton

Lay’s

Pepsi

Ryszarda i Piotr Nawroccy

Roksana Krzywniak „Krąg Czarownic”

Angelika Krzywniak

Ewelina Łyzuń

Róża Sikora

Edyp.pl

Sprzedaż Dobrej Książki

Świat Lnu

Zamek Książ

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu.