Kolejne „Basiowe czytanki” za nami

Twórczo, kreatywnie i bardzo radośnie było podczas kolejnej odsłony „Basiowych czytanek czyli rodzinnych warsztatów w bibliotece”. Cykl spotkań z pedagogiem rozpoczęliśmy od pedagogiki zabawy, a więc działań zapewniających wsparcie dzieci w ich indywidualnym rozwoju, rozwijanie relacji i umiejętności społecznych oraz rozwijanie zainteresowań dziecka, przez zabawę, angażowanie zmysłów oraz naukę wyrażania siebie poprzez ruch i taniec.
Prowadząca zajęcia – Dorota Kózka – Burchard – specjalista w zakresie pedagogiki zabawy zaproponowała rodzicom działania animacyjne przygotowujące dzieci do czytania, pisania i liczenia, które z powodzeniem można stosować w domu. Zarówno dzieci jak i mamy z radością poddały się wspólnej zabawie.
„Basiowe czytanki czyli rodzinne warsztaty w bibliotece” to projekt mający na celu rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców. Zadanie realizowane będzie na kanwie serii wydawniczej „Basia” Zofii Staneckiej poprzez cykl warsztatów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania, związane tematycznie z konkretnymi problemami zawartymi w poszczególnych tomach książek o Basi, będą prowadzone w formie zabaw dla dzieci i kreatywnych warsztatów dla rodziców.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”