Najstarszy na Dolnym Śląsku pierogowy festiwal już 4 września

Już po raz XVIII w Gminie Czarny Bór odbędzie się Dolnośląski Festiwal Pieroga będący nieodłączną częścią tradycyjnych czarnoborskich Dożynek.

Dożynki Gminno-Powiatowe oraz najstarszy na Dolnym Śląsku Festiwal Pieroga odbędą się już 4 września 2022 r. na stadionie gminnym w Czarnym Borze.

Wydarzenie to ze względu na swój niepowtarzalny, tradycyjny charakter, kulinarną rywalizację oraz olbrzymi wybór i różnorodność przepysznych pierogów cieszy się niesłabnącym powodzeniem i rokrocznie przyciąga tłumy amatorów ciasta wypełnionego smakowitym nadzieniem.

Czarnoborski Festiwal Pieroga to również konkurs „Na Najsmaczniejsze Pierogi”.

W kulinarnej rywalizacji udział wziąć mogą zarówno profesjonalni kucharze, przedstawiciele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń jak również ekipy amatorskie.

Jak się zgłosić?

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe do dnia 2 września 2022 r. na adres mailowy: pierogi@czarny-bor.pl. Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu konkursu w biurze zawodów. Na zdobywców I, II i III miejsca czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu będą mieć możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych
i sprzedaży pierogów.

Regulamin Konkursu dostępny na stronie www.ck.czarny-bor.pl. Szczegółowe informacje w siedzibie organizatora Centrum Kultury, ul. Sportowa 43, 58-379 lub tel. 74 84 50 242.

Do pobrania:

Regulamin PDF
Karta zgłoszenia Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi PDF

 

Komentowanie jest wyłączone