Gminno-Powiatowe Dożynki oraz XVIII Dolnośląskie Święto Pieroga coraz bliżej

Plakat z patronatemW pierwszą niedzielę września (04.09.2022 r.) stadion sportowy w Czarnym Borze zakwitnie milionem barw i stanie się areną zmagań amatorów ciasta wypełnionego nadzieniem, a także scenerią tradycji dożynkowych.

Święto Plonów to dla każdego rolnika jeden z najpiękniejszych dni w roku. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy, świętowanie i dziękowanie za zebrane plony, więc czy to słońce czy ulewa na dożynki zdążyć trzeba!

Dożynki tradycyjnie już (w samo południe) zainaugurowane zostaną dziękczynną Mszą Św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Następnie gospodarze, zaproszeni goście, przedstawiciele organizacji, instytucji oraz mieszkańcy wspólnym korowodem udadzą się na stadion sportowy, gdzie gospodarz gminy wraz ze starostami dożynek dokona tradycyjnego obrzędu – misterium chleba.

Na uczestników imprezy czekać będą ustrojone w zboża, kwiaty i bogato zastawione stoiska z wiejskim jadłem przygotowane przez sołectwa, kluby sportowe i gminne organizacje pozarządowe. Nie zabraknie też prezentacji, ośpiewania i wyboru najpiękniejszego z wieńców dożynkowych. Wyłonieni też zostaną autorzy najsmaczniejszych pierogów, bowiem od lat nieodłącznym elementem czarnoborskich dożynek jest Dolnośląskie Święto Pieroga oraz pierogowy konkurs, w którym rywalizować mogą zarówno zawodowi kucharze jak i amatorzy. Do laureatów konkursów na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i Najsmaczniejsze Pierogi trafią atrakcyjne nagrody.

Ze sceny popłynie oczywiście ludowa muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki, Grzędowianek i Zespołu Radość, która porwie do tańca nawet najbardziej opornych. Do wspólnej zabawy zaprosi też Zespół Muzyczny EKIPA Z MIASTA, a zwieńczeniem biesiady będzie pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna z Konferansjer PRO – Kamil Zięba oraz DJ ŻANY.

Do zobaczenia w niedzielę – 4 września na stadionie sportowym w Czarnym Borze!

Organizatorzy:

Współorganizator:

Partnerzy/Sponsorzy:

Komentowanie jest wyłączone