MTB Cross-CountryXC o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór

plakat-mtb-czarny-bor-tafisa

Serdecznie zapraszamy młodzież z roczników 2002-2005 do udziału w zawodach MTB Cross-Country XC o puchar Wójta Gminy Czarny Bór, które odbędą się 25 września 2016 r. na stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wyścig jest rozgrywany w ramach I Ligii MTB Cross – Country XC – Wałbrzych 2016. Zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Kultury w Czarnym Borze ul. Sportowa 43 58-379 Czarny Bór tel. 74 84 50 242 email: ck@ck.czarny-bor.pl. Dodatkowo poza Ligą rozegrany zostanie Wyścig Dzieci dla najmłodszych. Impreza odbywa się pod patronatem Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL pod hasłem

SPORT DLA WSZYSTKICH

RECYKLING DLA KAŻDEGO!

Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL dostarczyła dla uczestników MTB Cross – Country XC o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek #TakeBackYourStreets!. Przez cały czas trwania będziemy prowadzić zbiórkę pustych puszek po napojach, które przekażemy do recyklingu.

„Sport dla wszystkich – recykling dla każdego!” to hasło towarzyszące imprezom sportowym, które Fundacja RECAL wspiera przekazując nieodpłatnie specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Ball  puszki aluminiowe z napojem izotonicznym o smaku arbuzowym. Akcję wspierają także Ministerstwo Sportu i Turystyki, Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA oraz Recan Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Uczestnicy naszego wydarzenia mają za zadanie zebrać puste opakowania do specjalnie oznaczonych pojemników a my przekażemy je do ponownego przetworzenia.

Jednym z głównych celów tego działania jest, aby osoby aktywne fizycznie były również liderami w zakresie recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Akcja ma więc zainspirować do bardziej świadomej troski o środowisko, przybliżając kwestie odzysku opakowań. Aluminiowa puszka bowiem w 100% nadaje się do recyklingu i może być przetwarzana w nieskończoność, bez utraty jakości materiału. Recykling to ochrona środowiska poprzez oszczędność zasobów naturalnych oraz zmniejszenie zanieczyszczeń. Więcej na www.recal.pl.

Szczególne miejsce w naszym wydarzeniu zajmuje nowy, międzynarodowy program TAFISA “Take Back Your Streets!”. Celem jest promowanie aktywności fizycznej jako części codziennego życia oraz przywrócenie przestrzeni publicznych, takich jak ulice, parki, skwery jako miejsc organizacji wydarzeń sportowych, festiwali i codziennej aktywności fizycznej. Program skierowany jest do organizacji i obywateli, którym zależy na odwróceniu tendencji do nieaktywnego stylu życia, a także pragną aby ich działania włączone zostały w światową inicjatywę. Dla organizacji najlepiej promujących idee “Take Back Your Streets!” w Polsce Fundacja RECAL i TAFISA ufundowały nagrody, których laureatów poznamy na koniec 2016 roku. Pomóżcie nam odzyskać ulice! #TakeBackYourStreets!

Pliki do pobrania:

Regulamin Cross-Country XC – Czarny Bór – 25.09.2016r

Regulamin Ligi Cross-Country XC – Wałbrzych – 2016

regulamin-wyscigu-dzieci-w-ramach-ligi-mtb-2016-czarny-bor

RECAL_logo_vD31032014

RECAL_logo_vD31032014

TBYS_label_varrecal_baner-tafisa_2016_d_print

Komentowanie jest wyłączone