Dzień Bibliotekarza i działacza kultury

Od 1985 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Co prawda przypada on 8 maja, a już dziś pracownicy Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze spotkali się z Wójtem Gminy, aby podsumować ostatni rok.  „Dziękuję za niełatwe funkcjonowanie w dobie pandemii, które zdeterminowało w dużej mierze przeniesie działalności kulturalnej do przestrzeni wirtualnej. Kilka wydarzeń udało się przeprowadzić w niewielkim gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Cały czas działała wypożyczalnia – z możliwością wejścia do biblioteki lub w ramach akcji „książka na wynos”. Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą pozytywne zmiany i pozwolą powoli wracać do normalności – mówił Adam Górecki, wójt gminy.