W Sieci Jana Pawła II

           

Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze ogłasza konkursy plastyczny i literacki pt. : „W sieci Jana Pawła II”.

Konkursy są integralną częścią projektu „W sieci Jana Pawła II”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Konkurs plastyczny skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym, w dwóch kategoriach wiekowych: 6-10 lat oraz 11-15 lat.

Konkurs literacki skierowany jest do młodzieży i osób dorosłych, w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat oraz powyżej 18 lat.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest udział w grze mobilnej „ W poszukiwaniu talentów”( dzieci) oraz „ Janie Pawle II – pamiętamy”.  Szczegóły konkursów, regulaminy, karty zgłoszenia oraz kody QR do gier dostępne są na naszej stronie internetowej ck.czarny-bor.pl

Zapraszamy!!!

Do pobrania:

 


Biblioteka +Centrum Kultury z dofinansowaniem z programu Kultura w sieci.

Miło nam poinformować, że Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze została beneficjentem programu Kultura w sieci. Operatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury. Nasz projekt ” W sieci Jana Pawła II ” uzyskał dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł.                                                                                                                              

W ramach zadania stworzona zostanie gra mobilna o życiu i działalności jednego z najwybitniejszych Polaków – Karola Wojtyły. Gra zostanie zaprojektowana i zaprogramowana w aplikacji ActionTrack, trzech trybach (Flow, z użyciem kodów QR oraz GPS) oraz w dwóch wariantach ze względu na wiek odbiorcy: 1. dzieci szkolne (uczniowie szkół podstawowych); 2. młodzież (szkoły średnie), dorośli, seniorzy.

Dzięki tej inicjatywie uczestnicy projektu będą mieli szansę zapoznania się z technologią gier mobilnych, a dzięki tematyce i wartościom merytorycznym gra będzie mieć nie tylko charakter rozrywkowy ale również edukacyjny i wychowawczy. Integralną częścią zadania będzie również wirtualny konkurs plastyczny i literacki inspirowany postacią Jana Pawła II, a jego rezultaty umieszczone zostaną na specjalnej podstronie internetowej stworzonej do prezentacji efektów zadania.

Zaproponowanie mieszkańcom Gminy wirtualnego uczestnictwa w życiu kulturalnym zainicjuje wdrażanie nowych metod pracy z czytelnikiem oraz odbiorcą wydarzeń kulturalnych.


Mobilne gry „W poszukiwaniu talentów” oraz ” Janie Pawle II – Pamiętamy” są  częścią projektu „W sieci Jana Pawła II”, na które Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze uzyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Gry powstała na aplikacji Action Track – dostępnej bezpłatnie dla użytkowników telefonów z systemem Android i IOS.

Aby zagrać, należy mieć telefon z internetem i pobraną  aplikacją Action Track.

 

Komentowanie jest wyłączone