Tydzień Bibliotek w czarnoborskiej bibliotece

Jak co roku, od 8 do 15 maja trwać będzie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji książnice w całej Polsce prześcigają się w pomysłach na promowanie czytelnictwa, happeningach, warsztatach oraz oczywiście spotkaniach z pisarzami. Nie inaczej będzie
w czarnoborskiej bibliotece. Jak zapowiada Katarzyna Bernaś – dyrektorka B+CK przyszły tydzień pełen będzie atrakcji zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych czytelników. Będą uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza z recitalem piosenki aktorskiej (8 maja), biblioteczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, wykład dla Uniwersytetu III Wieku (10 maja), a także czytelniczy happening, ale prawdziwą wisienką na torcie Tygodnia Bibliotek w gminie Czarny Bór będzie Dzień Spotkań Autorskich w B+CK.
13 maja br. w czarnoborskiej bibliotece gościć będą: Joanna Jax – autorka bestsellerowych powieści historyczno-obyczajowych oraz Robert Maciąg – autor książek dla dzieci, pisarz, etnograf i podróżnik.
O godz. 11:00 w bibliotece z najmłodszymi czytelnikami spotka się Robert Maciąg. Zaproszone mogą czuć się wszystkie dzieci (bez względu na wiek), a nawet całe rodziny (bez względu na wszystko). Zapowiada się pełne przygód spotkanie z niezwykłym podróżnikiem, autorem m in. „Tuktuk Cinema”, „Tysiąc szklanek herbaty, „Wielkiej ucieczki Wawelskiego Smoka” i innych. Jego Smok Wawelski zabierze wszystkich w podróż, przez Turcję, Persję, Kitaj aż do Chin… Jesteście gotowi do drogi?
O godz.16:00 zapowiada się kolejna literacka gratka – spotkanie z kochaną, zwłaszcza przez czytelniczki, Joanną Jax – olsztynianką, absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pisarka zadebiutowała w 2014 r. „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli też jej kolejne książki „Syna zakonnicy”, cykl powieściowy „Zemsta i przebaczenie”.
A powieściami: „Długa droga do domu”, „Piętno von Becków”, „Prawda zapisana
w popiołach”, czy „Córka fałszerza” po prostu skradła serca czytelniczek w całej Polsce.
Zapraszamy serdecznie. Szczegóły na plakatach.

Plakat na spotkanie autorskie z Robertem Maciągiem w B+CK

Plakat na spotkanie autorskie z Joanna Jax w B+CK

Komentowanie jest wyłączone