RUSZYŁ KOLEJNY SEMESTR CZARNOBORSKIEGO UTW

Nowi studenci, kulinarne podróże po orientalnych smakach oraz pasjonujący wykład
z historii Polski, a wszystko to podczas inauguracji  VI semestru Uniwersytetu III Wieku
w Czarnym Borze. Pierwsze zajęcia nowego semestru ruszyły 24 lutego br. i rozpoczęły się wykładem o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego zaprezentowanym przez Ewę Matyszczak – rektor Lubawskiego Uniwersytetu III Wieku oraz przyjęciem w szeregi
4 nowych studentów, którym indeksy wręczył wójt Gminy Czarny Bór – Adam Górecki.

Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze, zrzesza ponad 60 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już od 2018 r.
W ciągu trzech lat działalności seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi
z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu czy Wyższą Szkołą Zarządzani i Przedsiębiorczości. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru. Od stycznia 2020 r. program zajęć wzbogacił się także o nowe formy w tym warsztaty smaku, na których studenci poznają ciekawostki związane z kuchnią całego świata oraz zajęcia ruchowe z  elementami fizjoterapii.

Przed studentami, seniorami kolejny semestr pełen naukowych wrażeń. Najbliższe spotkanie w ramach UTW zaplanowane jest na  29 lutego br., a jego mottem przewodnim jest: Akademia Body & Mind – aktywny senior i kreatywny bibliotekarz w akcji”.
W czarnoborskiej placówce  spotkają się nie tylko seniorzy ale również bibliotekarze z całego powiatu wałbrzyskiego gdyż warsztaty będą jednocześnie formą szkolenia dla bibliotekarzy chcących twórczo pracować z seniorami. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Marciniak – fundraiserka i specjalistka ds. PR, bibliotekoznawca i pedagog. W latach 2008-2014 dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Za działalność na rzecz lokalnego środowiska została nagrodzona przez SBP tytułem Bibliotekarza Roku woj. łódzkiego. Realizatorka projektów finansowanych w ramach programów Unii Europejskiej i EOG. Członkini Zarządu Fundacji Fenomen.