Mistrz komedii kryminalnej w czarnoborskiej bibliotece

W dniach od 8 do 15 maja swoje święto mają bibliotekarze oraz wszyscy miłośnicy czytania i dobrej literatury. W tym też czasie w całej Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek, który jest doskonałą okazją do przeróżnych czytelniczych akcji, warsztatów, bibliotecznych happeningów oraz spotkań autorskich z pisarzami.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w czarnoborskiej książnicy zagościł Alek Rogoziński.

Kim jest Alek Rogoziński? Pracował w radiu, od lat jest dziennikarzem „Party”, a od 2015 r. pisze książki. Jego komedie kryminalne (Po trupach do celu, Teściowe muszą zniknąć, Jak cię zabić kochanie, Ukochany z piekła rodem i inne) biją rekordy popularności przez co przez wielu porównywany jest do samej Joanny Chmielewskiej oraz nazywany Mistrzem komedii kryminalnej.

Na spotkaniu w Czarnym Borze Alek Rogoziński opowiadał o swoich książkach, o tym jak zaczęła się jego przygoda związana z pisaniem, skąd czerpie pomysły i jakie ma plany pisarskie na przyszłość. Autor okazał się urodzonym gawędziarzem, zaczarował uczestników poczuciem humoru, pisarskimi anegdotami i bliskim, ciepłym kontaktem z czytelnikiem. Nic więc dziwnego, że dwie godziny rozmów o blaskach i cieniach „życia z pisania”, o kryminalnych historiach (z przymrużeniem oka) minęło jak kilka chwil.

Jak mówi dyrektor B+CK – Katarzyna Bernaś, było to wyjątkowe i niezapomniane spotkanie. Fan club Alka Rogozińskiego bez wątpienia powiększył się o fanów z gminy Czarny Bór, którzy (jak sami podkreślali w rozmowach po spotkaniu) z niecierpliwością wyglądają najnowszej książki autora (kontynuacji Skradzionego klejnotu), której premiera już niebawem.

 

 

Komentowanie jest wyłączone