Biblioteczne święto w Gminie Czarny Bór

Od 1985 roku, 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat inauguruje Tydzień Bibliotek. Jest także doskonałą okazją do przeróżnych czytelniczych akcji, warsztatów i spotkań autorskich oraz do podsumowania działalności instytucji kultury i docenienia ich pracowników.

Świątecznie i uroczyście było też w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze. 6 maja z zespołem B+CK spotkał się Wójt Gminy Czarny Bór – Adam Górecki oraz Przewodnicząca Rady Gminy – Marzena Łatka. Były serdecznie życzenia, kwiaty i podziękowania za pracę na rzecz upowszechniania kultury, kreatywność i ciekawe inicjatywy. Były też listy gratulacyjne i nagrody za wzorową pracę od Dyrektor czarnoborskiej książnicy – Katarzyny Bernaś.

Ze świąteczną wizytą do B+CK zawitali też Kierownik OPS, Sołtys Czarnego Boru i członkowie Rady Sołeckiej, a także szefowa Koła Gospodyń Wiejskich i Starościna Uniwersytetu III Wieku.

Jak zapowiada Dyrektor B+CK uroczyste spotkanie to dopiero wstęp do czytelniczych atrakcji w ramach Tygodnia Bibliotek.

Jeszcze tego samego dnia w B+CK z czytelnikami i fanami spotkał się Alek Rogoziński – wyjątkowo twórczy i obdarzony olbrzymim poczuciem humoru – autor komedii kryminalnych. A w kolejnych dniach (od 8 do 15 maja) w planach są warsztaty biblioteczne dla dzieci, wykłady dla Uniwersytetu III Wieku i spotkanie autorskie z warsztatami komiksowymi dla młodzieży. Te ostatnie, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, poprowadzi Zbigniew Masternak prozaik, autor komiksów, scenariuszy filmowych, reportażysta i piłkarz.

Komentowanie jest wyłączone