Kolejne, ciekawe spotkanie w czarnoborskiej bibliotece

Potężna dawka pozytywnej energii, poczucie humoru, a do tego walizka pełna rekwizytów i opowieści o niesamowitych podróżach, i jeszcze ciekawszych ludziach. Krótko mówiąc spotkanie autorskie jak marzenie!

W ubiegły piątek (29 września), w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z Łukaszem Wierzbickim – znanym i lubianym autorem książek podróżniczych, animatorem kultury i podróżnikiem.

Autor popularnych wśród dzieci książek tj. „Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Co Hrabia porabia? Listy z Góry Kościuszki”, „Ocean to pikuś”, „Wokół świata na wariata”, specjalnie na spotkanie z młodymi czytelnikami w niewielkiej walizce przywiózł cały świat…

Jak mówią organizatorzy spotkania – Były tam i rekiny, wiosła, kangury, ukulele, patelnia (do obrony) plecaki, dziobaki, dywaniki, i z kiszonymi ogórkami słoiki.

Dzięki całej mocy rekwizytów i wspaniałych opowieści uczestnicy (uczniowie Gminnego-Zespołu Szkolno Przedszkolnego) mieli szansę na wyjątkową wędrówkę: z Kazikiem przez Afrykę, z niedźwiadkiem Wojtkiem przez front, z Olkiem i Jego kajakiem przez ocean i w końcu z Panem Hrabią (tak nazywano Pawła Edmunda Strzeleckiego) przez Australię i Tasmanię.

Podczas spotkania Łukasz Wierzbicki dał się poznać jako pisarz mający olbrzymie poczucie humoru, doskonały kontakt z dziećmi i umiejętność trafiania do ich wyobraźni.

Niesamowitymi opowieściami i ich autorem zachwycone były zarówno dzieci jak również ich opiekunowie. Wszyscy mieli okazję  przekonać się, że każdy z bohaterów książek Łukasza Wierzbickiego ma coś ważnego do przekazania. Dzięki Panu Hrabiemu (P.E. Strzeleckiemu) wiemy, że należy cieszyć się tym co mamy, ponieważ wszystko jest ulotne. Dzięki Aleksandrowi Dobie wiemy, że w życiu należy wykorzystać to co się ma, najlepiej jak się da. Bo życie ma się jedno.

Jak każde spotkanie autorskie, także i to zakończyło się serią pytań do pisarza, podpisywaniem książek, składaniem autografów, ale też miłą niespodzianką.
W podziękowaniu za wizytę dzieci wręczyły autorowi piękne własnoręcznie przygotowane prace plastyczne.

A po spotkaniu? Być może niejedno z nich napisze własną książkę o podróżach małych lub dużych.

/zdjęcia Amelia Górecka/

Spotkanie zrealizowano w ramach zadania pt. „Kto ja? Ja nie napiszę książki?”. dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentowanie jest wyłączone