Inauguracja kolejnego roku w czarnoborskim Uniwersytecie III Wieku

23 września kolejny już, 6 sezon zmagań z nauką rozpoczną studenci – seniorzy Czarnoborskiego Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie odśpiewania Gaudeamus Igitur oraz złożenia uroczystej przysięgi, a wykład inauguracyjny wygłosi wykładowca Politechniki Wrocławskiej dr Jerzy Tutaj.

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze, zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu czy Wyższą Szkołą Zarządzani i Przedsiębiorczości. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru.

Kolejny semestr słuchacze czarnoborskiego UTW rozpoczną od wyjątkowo interesujących zajęć związanych z wyzwaniami współczesności, wykład inauguracyjny nosi bowiem tytuł: „Innowacje wyzwaniem współczesnego świata”.

Zapraszamy serdecznie, zarówno stałych słuchaczy UTW jak również seniorów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką.

23 września godz. 16:00 – sala widowiskowa Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze (ul. Sportowa 43).