Zapraszamy na Dzień Kobiet

 

 

Obchody Święta Kobiet sięgają czasów starożytnych,  kiedy to w Rzymie nazywane były Matronaliami. Oficjalnie święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które właśnie 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i  polepszenia warunków pracy. W Polsce uroczyste obchody Dnia Kobiet zniesiono w 1993 roku – od tego też czasu święto obchodzone jest dużo skromniej, co nie znaczy, że jest z tego powodu gorsze lub mniej ważne.

 Z okazji Dnia Kobiet Wójt Gminy oraz Centrum Kultury w Czarnym Borze zapraszają wszystkie Mieszkanki Gminy na występ muzyczno-literacki w wykonaniu Kabaretu We Dwoje z Jeleniej Góry. Impreza odbędzie się 8 marca 2012 roku (czwartek) o godz. 17.00 na auli Gimnazjum w Czarnym Borze. Przybyłe Panie będą miały okazję obejrzeć bogaty program artystyczno-muzyczny w wykonaniu Kabaretu We Dwoje, który tworzy, wbrew nazwie, trójka artystów: Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski, akompaniament – Róża Wysocka.

Honorata Magdeczko-Capote dała poznać się czarnoborskiej publiczności z ubiegłorocznego, wówczas solowego występu, który to Panie wspominają z ogromną sympatią. Honorata Magdeczko-Capote jest śpiewającą aktorką, która nieprzerwanie od 30 lat bawi publiczność. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Ma za sobą 15 lat pracy w teatrze Animacji. Od 15 lat działa i tworzy w Teatrze Maska w Jeleniej Górze. Autorka scenariuszy, reżyserka, wykładowca. Laureatka Konkursów Poezji Śpiewanej. Siedmiokrotna zdobywczyni „Srebrnego Kluczyka” – teatralnej nagrody publiczności. Zrealizowała kilka bajek dla dzieci. Prowadzi zajęcia warsztatowe z dziećmi i młodzieżą. Jej ulubiona forma ekspresji scenicznej to kabaret, piosenka, improwizacja.

Program przygotowany przez aktorów na pewno wprowadzi Panie w wesoły nastrój i będzie doskonałą okazją na spędzenie tego wyjątkowego dnia w „doborowym towarzystwie”. Dla uczestniczek imprezy przewidziano także lampkę wina oraz poczęstunek.

Komentowanie jest wyłączone