I MORELE bęc! Podwójna premiera w Czarnym Borze

Widownia wypełniona po brzegi, 31 młodych artystów na scenie, 2 premiery i moc teatralnych wzruszeń, a wszystko to w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze, podczas premiery grupy teatralnej działającej pod kierunkiem Katarzyny Bernaś – reżysera teatru dziecięcego i animatora kultury.

Grupa pracuje w czarnoborskim Centrum od marca bieżącego roku integrując dzieci i młodzież z Czarnego Boru, Witkowa, Borówna, Jabłowa, Boguszowa-Gorc, a nawet Kamiennej Góry. Grupę tworzą osoby zarówno początkujące w sztuce teatru, jak również te z wieloletnim doświadczeniem scenicznym (członkowie dotychczasowego teatrzyku Trele Morele).

Połączenie świeżości z doświadczeniem, integracja osób z różnych gmin przyniosła niezwykły efekt w postaci podwójnej premiery, która odbyła się 7 czerwca w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Młodsi amatorzy teatru z werwą i potężną dawką pozytywnej energii zaprezentowali etiudę teatralną pt.: „Dorotka w Krainie OZ”. Pojawiła się zjawiskowo śpiewająca Dorotka, porwana przez huragan, nie zabrakło złej wiedźmy i dziwnych postaci rodem z Krainy Manczykinów. Była też zapowiedź pełnej premierowej wersji, na którą organizatorzy zaprasza jesienią tego roku.

Po tym energetycznym dziecięcym występie scenę opanowały gimnazjalistki, które perfekcyjnie zagrały spektakl „Dziób w Dziób” wg scenariusza Maliny Prześlugi – historię „mocarnej”, osiedlowej bandy gołębi, polującej na nie kotki Dolores oraz odrzuconego przez wszystkich, nieśmiałego wróbla – Meli. Pomysłowe rozwiązania sceniczne, dynamiczna akcja oraz doskonała gra aktorska wzbudziły niekłamany zachwyt publiczności oraz sprawiły, że było zarazem i dowcipnie i wzruszająco.

Wystąpili: Gabriela Bińkowska, Nina Czyżowska, Nadzieja Domaradzka, Julian Grochocki, Antonina Kowalska, Filip Krejner, Anna Majek, Weronika Majek, Marzena Olejniczak, Julia Partyńska, Krzysztof Rumiński, Jan Wańczyk, Maja Rogowska, Oliwia Pączka, Zuzanna Romanik, Sara Rudnicka, Julia Melcarek, Aleksandra Sazanowicz, Kalina Szuba, Hanna Respondek (grupa dziecięca). Daria Adamczak, Patrycja Bąbel, Zuzanna Ciągło, Gabriela Chmielewska, Julia Kuźma, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Hanna Romanik, Adrianna Stankiewicz, Marta Świątek, Aleksandra Winnik (grupa młodzieżowa).

Choć na scenie prezentowali się amatorzy, to ich dojrzałość, przygotowanie i umiejętności udowodniły, że zasługują na miano profesjonalnych artystów.

Gratulujemy wspaniałego, scenicznego debiutu i mamy nadzieję na kolejne, tak udane premiery grupy, która od 7 czerwca nosi nazwę „I MORELE bęc!”

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone