DOŻYNKI GMINNE ORAZ DOLNOŚLĄSKIE ŚWIĘTO PIEROGA TUŻ, TUŻ

 

Już po raz XVI Gmina Czarny Bór wraz z Biblioteka+ Centrum Kultury zapraszają
na Dolnośląskie Święto Pieroga i Dożynki Gminne.

W pierwszą niedzielę września (01.09.2019 r.) stadion sportowy w Czarnym Borze zakwitnie milionem barw i stanie się areną zmagań amatorów ciasta wypełnionego nadzieniem, a także scenerią tradycji dożynkowych.

Na uczestników imprezy będą czekać ustrojone w zboża, kwiaty i bogato zastawione stoiska z wiejskim jadłem przygotowane przez sołectwa, kluby sportowe i gminne organizacje pozarządowe.
Ze sceny popłynie ludowa muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki, Grzędowianek
i Zespołu Radość, która porwie do tańca nawet najbardziej opornych…

Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych zwyczajów dożynkowych, od wielobarwnego korowodu, poprzez misterium chleba, po prezentację wieńców dożynkowych i ich ośpiewanie. O taneczne klimaty zadbają też zespoły MEGADANCE (disco polo) oraz SEKRET (biesiada).

Ważnym elementem pierogowego święta będzie oczywiście konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym udział wziąć mogą zarówno zawodowi kucharze jak i amatorzy.  Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe do dnia 28 sierpnia 2019 r. na adres: Centrum Kultury w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43, 58-379 Czarny Bór lub na adres mailowy: pierogi@czarny-bor.pl.

Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu Konkursu Kulinarnego w biurze zawodów             w godzinach 11.00-14.00. Wzór formularza zgłoszeniowego dostępny jest w siedzibie Centrum Kultury w Czarnym Borze, Urzędzie Gminy w Czarnym Borze oraz na stronie internetowej:  www.czarny-bor.pl i www.ck.czarny-bor.pl

Organizatorzy wydarzenia do współpracy zapraszają również wytwórców oraz sprzedawców wyrobów rękodzielniczych i produktów regionalnych. Chętnych prezentacji swoich wyrobów na dożynkach prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

ck@ck.czarny-bor.pl, tel. 74 84 50 242.

Impreza współfinansowana ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Patronat medialny: Muzyczne Radio.

Już dziś wart zaplanować sobie pierwszą niedzielę września w Czarnym Borze!

 

 

Komentowanie jest wyłączone