„Balladyna na szczycie” czyli Narodowe Czytanie 2020.

Balladyna … na Trójgarbie? A czemu nie?!
Pełna przygód (i malin) gra terenowa, malinowe przysmaki i fragmenty ponadczasowego hitu Juliusza Słowackiego, a wszystko to podczas happeningu czytelniczego pt. „Balladyna na szczycie”, który już 5 września odbędzie się w leśnym otoczeniu na Górze Trójgarb.
Happening czytelniczy to propozycja Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze na kreatywne włączenie się w akcję Narodowego Czytania odbywającą się rokrocznie w tysiącach miejsc na terenie całej Polski (i nie tylko) pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
W ramach akcji czarnoborskiej biblioteki na Górze Trójgarb pojawią się bohaterowie ” Balladyny”, usłyszeć można będzie fragmenty dramatu, wziąć udział w grze terenowej „ W poszukiwaniu malin” , a nawet skosztować malinowych przysmaków.
Do udziału w happeningu organizatorzy (Gmina Czarny Bór, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze) zapraszają zarówno miłośników pieszych wycieczek górskich jak i wszystkich chętnych do czytelniczej zabawy w górskim otoczeniu.
W razie złych warunków atmosferycznych akcja Narodowego Czytania odbędzie się online.
Zapraszamy serdecznie już 5 września 2020 r. w godz. 12:00-15:00 na Górę Trójgarb.