RECITAL CHOPINOWSKI W CZARNYM BORZE

Kameralna atmosfera, nastrojowa sceneria i muzyka najwybitniejszego, polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina, a wszystko to podczas recitalu pianistycznego zorganizowanego przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

30 marca, z inicjatywy Wójta Adama Góreckiego, w czarnoborskim Centrum Kultury odbył się Recital Chopinowski. Wybrzmiały m.in. Fantazja – Impromptu op. 66, Preludium e-moll op.28 nr 4, Walc e-moll op. posth, czy Polonez Es-dur op.22 i inne.

Utwory kompozytora wszechczasów brawurowo zagrał Piotr Łukaszczyk – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie, wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Nie zabrakło też ciekawostek z życia i twórczości Fryderyka Chopina. Koncert, słowem wstępu, okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Wybitne kompozycje oraz doskonała interpretacja Piotra Łukaszczyka wzbudziły niekłamany zachwyt czarnoborskiej publiczności, która zgodnie stwierdziła, że była to prawdziwa muzyczna uczta.

Jak zapowiada Wójt gminy – Adam Górecki, chopinowskie recitale na stałe wejdą do kalendarza imprez gminnych, więc muzyka tego wybitnego kompozytora, w progach czarnoborskiego Centrum Kultury gościć będzie cyklicznie.