I KOLEJKA JUŻ ZA NAMI – RELACJA Z TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

W Czarnym Borze zainaugurowano rozgrywki w piłce nożnej halowej o Puchar Wójta Gminy.
W tym roku do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn. W pierwszej kolejce kibice obejrzeli jednak nie siedem, a sześć spotkań, bowiem mecz Szczyt Women Boguszów-Gorce – IKA-BUD został przełożony. Następne mecze odbędą się 17 grudnia (sobota) i 18 grudnia (niedziela).
Wyniki:

Skalnik Czarny Bór – Czarni Wałbrzych 2-1 (Kois – 2 – Janiak)

Skalnik przystąpił do tego meczu w zaledwie 5-osobowym składzie. Gospodarze grali jednak mądrze, długo szanowali piłkę, a Czarni nie wykorzystali kilku znakomitych okazji do zdobycia goli. Zespół z Wałbrzycha nie wykorzystał m.in. gry w przewadze przez 2 minuty.

Domat – Sołectwo Jaczków 5-1 (Kiełbasa – 3, Florian, Barnach – Łatka)

Domat to zespół złożony z bardzo młodych graczy, którzy na boiskach trawiastych występują w kilku klubach (Skalnik Czarny Bór, Orzeł Lubawka, Kwarc Pisarzowice). Domat od początku miał przewagę, a instynktem strzeleckim błysnął Tomasz Kiełbasa. Jaczków zagrał bardzo ambitnie, ale to zdecydowanie za mało na drużynę Domatu.

Victoria Czadrów – Orzeł Lubawka 1-3 (Kulig – Królak – 2, Adamowicz)

Oba zespoły na co dzień występują w jeleniogórskiej klasie A. Teraz miały okazję zmierzyć się na hali. Orzeł dzięki dwóm trafieniom Królaka zasłużenie wygrał i udowodnił, że w tych rozgrywkach spokojnie może pomyśleć o walce o podium. Czadrów nie składa po tej porażce broni i zapowiada ze swojej strony kilka niespodzianek.

Quin – Iskra Witków 4-3 (W.Poręba – 2, Pyrdoł, Jakubiak – B.Ogrodnik, Grzegorzak, K.Ogrodnik)

Ubiegłoroczny triumfator, zespół Quin, nie będzie miał w tym roku łatwego zadania. W pierwszym meczu Quin prowadził z Iskrą już 3-1, ale ambitni gracze z Witkowa doprowadzili do remisu po 3. Wtedy jednak popełnili błąd, bowiem zdecydowali się na minutę przed końcem nie blokować uderzenia z rzutu wolnego w wykonaniu Pyrdoła. Ten huknął mocno i Kudaj był bezradny.

Husaria Grzędy – Ale Jazz 2-8 (Chyliński – 2 – Foryś – 4, Gołek – 2, Lubczyński, Lipiński)

Zespół Ale Jazz potwierdził, że w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, postara się wedrzeć na podium. W tym meczu Ale Jazz miał od początku do końca zdecydowaną przewagę. Michał Foryś dzięki czterem trafieniom został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców po pierwszej kolejce.

Górnik Gorce – Górnik Gorce Orły Mariana 2-3 (Grzybek, Pels – Zwolenik, Stankiewicz, Klimek)

Bratobójczy pojedynek seniorów Górnika Gorce z juniorami tego klubu. Ku zaskoczeniu to juniorzy dość szybko wyszli na prowadzenie. Później był remis, ale znów juniorzy zdołali zdobyć gola, a później następnego. Rozdrażnionych seniorów Górnika stać tego dnia było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki i w ten sposób doszło do największej niespodzianki pierwszej kolejki.

Szczyt Women Boguszów-Gorce – IKA-BUD – przełożony

Tabela:

1. Ale Jazz 3 8-2
2. Domat 3 5-1
3. Orzeł Lubawka 3 3-1
4. Quin 3 4-3
5. Górnik Gorce Orły Mariana 3 3-2
6. Skalnik Czarny Bór 3 2-1
7. Iskra Witków 0 3-4
8. Górnik Gorce 0 2-3
9. Czarni Wałbrzych 0 1-2
10. Victoria Czadrów 0 1-3
11. Sołectwo Jaczków 0 1-5
12. Husaria Grzędy 0 2-8
13. Szczyt Women Boguszów-Gorce 0 0-0
14. IKA-BUD 0 0-0

Klasyfikacja strzelców:

4 – Foryś (Ale Jazz)
3 – Kiełbasa (Domat)
2 – Kois (Skalnik), Królak (Lubawka), W.Poręba (Quin), Chyliński (Husaria), Gołek (Ale Jazz)
1 – Zwolenik, Stankiewicz, Klimek (wszyscy Górnik Gorce Orły Mariana), Grzybek, Pels (obaj Górnik Gorce), Lubczyński, Lipiński (Ale Jazz), B.Ogrodnik, K.Ogrodnik, Grzegorzak (wszyscy Iskra), Pyrdoł, Jakubiak (obaj Quin), Adamowicz (Lubawka), Kulig (Czadrów), Janiak (Czarni), Łatka (Jaczków), Florian, Barnach (obaj Domat)

Najlepszy bramkarz:

1 – Kurylas (Domat), Kaszuba (Lubawka), Czarnota (Skalnik)
2 – Delinger (Ale Jazz), Zygarlicki (Górnik Gorce Orły Mariana), Jesionowski (Czarni)
3 – Poniewierski (Quin), Raszewski (Górnik Gorce), Paździor (Czadrów)
4 – Kudaj (Iskra)
5 – Wiącek (Jaczków)
8 – Ogar (Husaria)

Tekst: Paweł Wyszowski
Źródło: wałbrzyszek.com

Komentowanie jest wyłączone