Zapraszamy na WYSTAWĘ projektów Antoniego Żabskiego – WERNISAŻ 4.XI.2011 r.

Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze zapraszają na WYSTAWĘ PROJEKTÓW KOSTIUMÓW TEATRALNYCH  autorstwa Antoniego Żabskiego.

O samym twórcy wiadomo niewiele. Antoni Żabski urodził się w 1909 roku, natomiast nie jest znany rok
w którym zmarł. Był uczniem Władysława Jarockiego i Karola Frycza. W 1947 roku ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Wystawiał w Krakowie, Wrocławiu, Anglii i dawnym ZSRR.  Projektował dla teatru Bagatela w Krakowie. Kostiumy zaprojektowane przez Antoniego Żabskiego przywołują najlepsze tradycje teatru włoskiego, a mianowicie znakomicie podkreślają cechy charakterystyczne kreowanych postaci.

Kolekcja, którą Państwu pokażemy to zbiór rysunków wykonanych na pergaminowych kartach za pomocą akwareli, pochodzących z prywatnej kolekcji  Anny i Bogusława Girinów

Zapraszamy do Galerii Centrum Kultury w Czarnym Borze na WERNISAŻ WYSTAWY, który odbędzie się 4 listopada 2011r. (piątek) o godzinie 17:00.

Wystawa potrwa od 4 do 30 listopada 2011 r.Można ja oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.