Projekt czarnoborskiej Biblioteki z dofinansowaniem Ministra Kultury

Już od początku czerwca w czarnoborskiej bibliotece ruszają nowe zajęcia skierowane do rodziców oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Warsztaty z psychologiem, biblioterapeutą, specjalistą od ruchu rozwijającego oraz zdrowego żywienia, to tylko niektóre z propozycji zajęć animacyjno-edukacyjnych, które od czerwca do października br. odbywać się będą w B+CK w ramach projektu „Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Jak mówi Katarzyna Bernaś – dyrektor B+CK – „Basiowe czytanki” to projekt mający na celu rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców. Zadanie realizowane będzie na kanwie serii wydawniczej „Basia” Zofii Staneckiej poprzez cykl warsztatów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania, związane tematycznie z konkretnymi problemami zawartymi w poszczególnych tomach książek o Basi, będą prowadzone w formie zabaw dla dzieci i kreatywnych warsztatów dla rodziców.

Dorośli dzięki spotkaniom ze specjalistami z zakresu rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka, nauczą się wykorzystywać literaturę dla najmłodszych w procesie wychowawczym. Dzieci natomiast, podczas zajęć animacyjno – edukacyjnych poznają przygody tytułowej Basi oraz wykształcą w sobie potrzebę obcowania z książką i kontaktu z biblioteką.

Podsumowaniem zadania będzie spotkanie z Zofią Stanecką – autorką bijącej rekordy popularności wśród najmłodszych czytelników – serii książeczek o Basi.

Inauguracja projektu oraz pierwsze warsztaty odbędą się już 2 czerwca o godz.17:00 na sali widowiskowej B+CK. Z rodzicami o psychologicznych aspektach rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, o szansach oraz zagrożeniach jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie, porozmawia psycholog Agata Kolska -Mazan, a w tym czasie z dziećmi w teatr bawić się będzie Bożena Oleszkiewicz Aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Zapraszamy serdecznie rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym.

Informacje oraz zapisy na zajęcia w B+CK w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43 lub telefonicznie (74 84 50 242). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Komentowanie jest wyłączone