Noc Bibliotek w Gminie Ludzi z Pasją

Za nami już najbardziej zaczytana noc w roku – Ogólnopolska Noc Bibliotek. W minioną sobotę, 10 października biblioteki w całej Polsce otworzyły swoje podwoje dla „nocnych marków”. Do czytania zachęcano nie tylko dobrą książką, spotkaniami z autorami, ale też nietuzinkowymi działaniami literackimi.

Do akcji włączyła się również czarnoborska książnica. Noc Bibliotek wystartowała tu nietypowo, bo już w piątek, 9 października z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Były książkowe historie (lub jak kto woli histerie) z dreszczykiem, warsztaty detektywistyczne oraz szalone piżamowe party „między regałami”. Były też „strasznie” wesołe podchody, jazda tajemniczą windą i nocne zwiedzanie bibliotecznych kątów. A w celu dodania sobie otuchy przygotowano nawet cebulowo-czosnkowe amulety, bo jak wiadomo nic tak nie odstrasza nocnych stworów jak te właśnie specjały.

Na sobotni wieczór organizatorzy przygotowali natomiast ucztę literacko – muzyczną. Na sali widowiskowej Centrum Kultury, w pięknej, klimatycznej scenerii wybrzmiały wielkie przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, które na saksofonie zagrał Krzysztof Kurnyta. Było nostalgicznie i magicznie. Czarny Bór to Gmina Ludzi z Pasją, Noc Bibliotek okazała się więc doskonałym pretekstem by spotkać się z czarnoborskimi twórcami: Barbarą Stobiecką – miłośniczką poezji, która właśnie wydała swój pierwszy tomik wierszy „Popełnienia” oraz Patrykiem Góreckim pasjonatem pióra i fotografii, autorem tomiku „To, tutaj”. Podczas imprezy wybrzmiały więc nie tylko dźwięki saksofonu, ale również wiersze wspomnianych twórców, utwory te w wyjątkowy sposób zaprezentowały: Aleksandra Kurnyta, Hanna Romanik, Gabriela Chmielewska oraz Emilia Rolka.

Wszystko to sprawiło, że czarnoborska Noc Bibliotek na długo pozostanie w pamięci zarówno najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców gminy.

Dzieci bawiące się balonamiDzieci bawiące się w wojnę z papierowych kul"Zabawa w zawijanie dzieci w MumięDzieci zawijają się papierem, robiąc z siebie MumięAnimator opowiada dzieciom historieAnimatorki - Noc Bibliotek 2020Czytanie dzieciom historyjki - Noc Bibliotek 2020Noc Bibliotek 2020 - przemówienie Wójta Gminy Czarny BórCzytanie poezji - Noc Bibliotek 2020Emilia Rolka czyta poezje - Noc Bibliotek 2020Aleksandra Kurnyta czyta poezję - Noc Bibliotek 2020Występ muzyczny na saksofonie Krzysztofa KurnytyPrzemowa Barbary Stobieckiej - Noc Bibliotek 2020Składanie autografów - Patryk Górecki - Noc Bibliotek 2020

Komentowanie jest wyłączone