Kolejny koncert kameralny za nami…

Sztuka uszlachetnia, koi, relaksuje, uzdrawia i sprawia, że po prostu jesteśmy lepsi. A jeśli ktoś miał co do tego jakiekolwiek wątpliwości to po wczorajszym spotkaniu bez wątpienia się ich pozbył.
W środowy wieczór (26 października) odbyła się jesienna edycja (zainaugurowanych przez Wójta Gminy Czarny Bór) cyklicznych spotkań z muzyką klasyczną. W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprezentowali się wybitni filharmonicy – Andrzej Tulik (skrzypce) oraz Piotr Łukaszczyk (pianino). W klimatycznej scenerii, przy pełnej widowni wybrzmiały najwspanialsze kompozycje Niccolo Paganinieno, Ferenca Liszta, Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina i innych wybitnych kompozytorów epoki romantyzmu. Koncert – słowem o muzyce i ciekawostkami o autorach – okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej. Był zachwyt publiczności, owacje na stojąco i prawdziwa artystyczna uczta, tym bardziej, że na deser był wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Bilińskiego – utalentowanego mieszkańca gminy Czarny Bór, grzędowianina, słuchacza Uniwersytetu III Wieku, który szczególnie umiłował sobie piękno lokalnego krajobrazu.
Wystawę oglądać można w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze do 30 listopada 2022 r. – w godzinach pracy B+CK., a na kolejny koncert kameralny zapraszamy już na wiosnę. Do zobaczenia, do zasłuchania…
                  
    
    

Komentowanie jest wyłączone