Kolejne ciekawe wykłady w czarnoborskim UTW

Kiedy z wykładem w Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze pojawia się dr Monika Bisek-Grąz (antropolog kultury, folklorystka i regionalistka ) wiadomo, że będą to pasjonujące zajęcia, a frekwencja będzie wzorowa. Nie inaczej było podczas pierwszych wykładów w ramach II semestru UTW, które odbyły się w czarnoborskiej bibliotece 25 lutego 2023 r.

Tematem wykładu był „Powojenny Wałbrzych” oraz swoisty tygiel kulturowy całego subregionu wałbrzyskiego po 1945 roku. Skąd przybyli nasi ojcowie? Jakie są korzenie dzisiejszych mieszkańców regionu? Jakie mamy tradycje, zwyczaje, co nas dzieli, a co łączy? Było o zderzeniu kultur, stereotypach, o życiu religijnym, życiu „od kuchni”, i „od garderoby”. O wszystkim tym co przez dziesięciolecia kształtowało tożsamość kulturową mieszańców regionu wałbrzyskiego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze to wyjątkowe wykłady, ciekawa tematyka i doskonały sposób na rozwój aktywności seniorów nic więc dziwnego, że do UTW stale dołączają nowi członkowie. Na ostatnich zajęciach w poczet studentów włączone zostały kolejne słuchaczki. Tradycyjnie indeksy wręczyli im Wójt Gmina Czarny Bór Adam Górecki oraz Dyrektor B+CK Katarzyna Bernaś.

Komentowanie jest wyłączone