JUBILEUSZ 70-LECIA BIBLIOTEKI I 5-LECIA NOWEJ SIEDZIBY CENTRUM KULTURY.

Piątkowe popołudnie w Bibliotece + Centrum Kultury przepełnione było muzyką – zarówno nowoczesną jak i ludową – śpiewem, podziękowaniami, ciepłymi słowami, wspomnieniami i serdecznymi życzeniami… działo się to za sprawą ważnego kulturalnego wydarzenia w naszej Gminie – Jubileuszu 70- lecia powstania czarnoborskiej Biblioteki oraz 5-lecia nowej siedziby Centrum Kultury.
Już po przekroczeniu progu wszyscy Goście witani byli pięknym śpiewem Kapeli Góralskiej Janicki, a początek całej uroczystości uświetnił niezapomniany występ Jadwigi Tomczyńskiej-Ambroziak i Maksymiliana Ambroziaka. Swoje sceniczne „5 minut” miały również zespoły działające przy B+CK – Grzędowianki, Radość oraz młodzi aktorzy z teatrzyku I Morele Bęc. Po części artystycznej ze sceny B+CK popłynęło wiele słów wdzięczności i podziękowań w stronę osób, stowarzyszeń i instytucji, które miały czynny wpływ na powstanie tak wspaniałego obiektu jakim jest B+CK i dzięki którym i dla których wciąż się rozwijamy. Wspominaliśmy również tych, którzy przyczynili się do tworzenia pierwszych księgozbiorów w naszej Gminie, a których już niestety z nami nie ma… Serdeczności nie było końca.
Przez te wszystkie lata nasza biblioteka stała się nie tylko miejscem, w którym można czytać lub wypożyczać książki, lecz miejscem spotkań ludzi, którzy pragną się integrować, rozwijać swoje pasje, udzielać społecznie…