26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zebraliśmy 21 086,43 zł., a największa kwota jaką udało nam się uzyskać z licytacji należy do Wójta Gminy czarny Bór – Adama Góreckiego za obraz „Dialog Drzew”.
Na licytacje zostały wystawione dwa torty, kilkanaście obrazów, a dużym powodzeniem cieszyły się gadżety WOŚP i warsztaty z Julią Cymbaluk.
Były dwa stoiska z ciastami upieczonymi przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnym Borze, „Grzędowianki” oraz członków Stowarzyszenia Atrakcyjni.
Wystąpił dziecięcy czarnoborski klub karate „SHIN”, zapaśniczy klub „Heros”, dziecięca czarnoborska grupa taneczna, dzieci z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze, uczniowie Szkoły Tańca J.J. Homoncik oraz zabawy z dziećmi poprowadziła „KAROLANDIA”.
W punkcie czarnoborskich biathlonistów „Melafir” można było spróbować swoich sił strzelając z broni laserowej, a także pomalować paznokcie i zrobić dzienny makijaż w kąciku kosmetycznym, ozdobić piernikowe serduszka przekazane przez piekarnię „Frąckowiak”, zagrać w gry planszowe, poczuć się jak gwiazda na czerwonym dywanie w „Alei Gwiazd” czy spróbować „pierwszej pomocy” w punkcie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Po raz pierwszy organizowaliśmy finał i frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Czarnoborzanie otworzyli swoje serca, bo z samych licytacji zebrane zostało ponad 10 tysięcy złotych. Na sam koniec, jak na każdym finale w Polsce odbyło się „Światełko do nieba”, w którym uczestniczyły 3 wozy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaczkowa, Witkowa i Borówna.
Nasz czarnoborski sukces 26. Finału WOŚP jest dziełem wielu osób. Tak wielu, że nie sposób wymienić. Dziękujemy każdemu, kto w jakimkolwiek stopniu przyczynił się do krzewienia idei WOŚP, która jest ponad wszelkimi podziałami. Dziękujemy Wójtowi Gminy – Adamowi Góreckiemu, który nas cały czas wspierał podczas przygotowań i był najhojniejszym darczyńcą, Pani Sylwestrze Wawrzyniak za niesamowitą akcję angażowania mieszkańców oraz wiele wylicytowanych przedmiotów, Pani Ani Dziewit za udostępnienie lokalu, pracowników i ogromne wsparcie, Robertowi Makuchowi za fanty na aukcje, za pyszne pierogi i grochówkę oraz dużą aktywność podczas licytacji, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i Stowarzyszeniu Atrakcyjni za pyszne domowe ciasta, Grzędowiankom i Pani Zosi Bąk za pomoc przed i w trakcie Finału, Sołectwu Jaczków za „Mega Loterię”, druhom OSP Jaczków, Witków i Borówno za przygotowanie stoiska strażackiego, Uli Filip za stoisko strzelnicze „Melafir”, Panu Piaskowskiemu za pokaz zapaśników „Heros”, Panu Marcinowi Urbaniakowi za pokaz karate, Pani Eli Chylińskiej i Małgorzacie Czopek za przygotowanie z przedszkolakami Jasełek, Pani Dorocie Turek za piękny koncert fletowy z dziećmi z klasy 3, Pani Dorocie Wałędze za cudny pokaz taneczny dzieci, Panu Homoncik za dziecięcy pokaz tańców towarzyskich, Panu Frąckowiakowi za pyszne serca piernikowe, Pani Karolinie Dziewońskiej za poprowadzenie zabawy dla dzieci, Pani Stanisławie Barczak za piękne makijaże, Pani Monice Myjak za stroje karnawałowe, Pani Wojtkowi Pietruszce za wielkie serce WOŚP, lekarzom, który udzielali porad czyli Pani dr Elżbiecie Chodarcewicz, Pani dr Iwonie Horabik Ostrowskiej i Panu Przemysławowi Wojdzie. Szczególne podziękowania dla wszystkich którzy byli z nami w ten Niezwykły Dzień, podzielili się swoimi pieniędzmi wrzucając je do puszki lub licytując hojnie na aukcjach. Nasza praca zaczyna się zaraz po zakończeniu 26 Finału, bo teraz mając za sobą pierwsze doświadczenie gdy wiemy że musimy już zacząć zbierać fanty i gromadzić pomysły na następny Finał.

Komentowanie jest wyłączone