Inauguracja 5 roku Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze

16 października kolejny już – 5 sezon zmagań z nauką rozpoczną studenci – seniorzy Czarnoborskiego Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie odśpiewania Gaudeamus Igitur oraz złożenia uroczystej przysięgi, a wykład inauguracyjny wygłosi wykładowca Politechniki Wrocławskiej Prof. Jerzy Detyna.

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze, zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu czy Wyższą Szkołą Zarządzani i Przedsiębiorczości. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru.

5 rok studiów słuchacze rozpoczną od wyjątkowo interesujących zajęć związanych z najnowszymi technologiami, albowiem wykład inauguracyjny nosi tytuł „Sztuczna inteligencja czyli o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości”. W planach na październik są także zajęcia smatfonowo-komputerowe oraz wyjazd do Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze.

Zapraszamy serdecznie, zarówno stałych słuchaczy UTW jak również seniorów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką.

16 października godz. 11:00 – sala widowiskowa Biblioteki +Centrum Kultury w Czarnym Borze.