Rodzinne Warsztaty Wielkanocne za nami

W ostatnią sobotę zakończyły się Rodzinne Warsztaty Wielkanocne w gminie Czarny Bór.W dwa ostatnie piątki, kolejno w Witkowie dwadzieścia osób, a w Czarnym Borze piętnaście pod okiem florystki Dorotki ozdabiało koszyczki wielkanocne. Uczestnicy mieli do wyboru mnóstwo materiałów między innymi koszyczki, mech, sizal, kwiaty, figurki,  kokardki, jajeczka, kurczaczki itp. Powstałe przepiękne, inspirowane  wiosną kosze, będzie pewnie można podziwiać w tym roku w kościele w  wigilie Wielkanocy. W drugi dzień prowadzące panie Weronika i Klaudia  rozpoczęły zajęcia od wykonania kartek świątecznych. Tutaj każdy mógł puścić wodze swojej fantazji i z rąk uczestniczek powstały piękne,  kolorowe kartki, ozdobione wstążkami, drewnianymi figurkami, cekinami,  papierowymi kwiatkami i kolorową pasmanterią. Potem na warsztat  weszły jajka styropianowe, które ozdabiano metodą decoupagu.

 Największym powodzeniem cieszył się motyw kurpiowski, ale były też tulipany, żółte kurczaczki czy kolorowe pisanki. Warsztaty zakończyły się wykonaniem stroików świątecznych jakim były zielone koła z mchu ozdabiane według pomysłu uczestniczek. Panie samodzielnie plotły gniazdka, do których przyklejały kurczaczki, wklejały drobne kwiatuszki, bukieciki z traw i zbóż a na końcu przyzdabiały kolorowymi kokardami. Wszystkie wykonane ozdoby uczestnicy zabrali ze sobą do domu.

 Cieszymy się, że na warsztaty przyszły całe pokolenia: dzieci, mamy, babcie i prababcie.

Forma warsztatów na tyle przypadła paniom do gustu (one stanowiły miażdżącą większość uczestników), iż po zakończonych zajęciach pozostawały jeszcze, aby wspólnie porozmawiać i podzielić się historiami o dawnych zwyczajach wielkanocnych. Wysoka frekwencja oraz atmosfera podczas warsztatów pokazuje, że jest to doskonała forma integracji międzypokoleniowej, a także świetna okazja do spędzania czasu w sąsiedzkim gronie.

  Galeria zdjęć:   http://www.czarny-bor.pl/144/Rodzinne_Warsztaty_Wielkanocne/

Komentowanie jest wyłączone