Eksperci ZUS w Czarnym Borze

kamienna_pue_lipiec1Z inicjatywy  Centrum Biblioteczno-Kulturalnego 28 lipca br. przyjechali do nas eksperci z ZUS, którzy bezpłatnie udzielali porad mieszkańcom naszej Gminy. Odpowiadali na pytania z zakresu rent, emerytur, świadczeń i ubezpieczeń. Dodatkowo mieszkańcy mogli założyć bezpłatne konto na Platformie Usług Elektronicznych, dzięki któremu uzyskają ,,podgląd” do swojego konta w ZUS: będą moli sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nich składki i czy osoby z rodziny są zgłoszone do ubezpieczenia. Ponadto, dzięki kontu na PUE, można zarezerwować termin wizyty w jednostce ZUS oraz sprawdzić wysokość przyszłej emerytury. Jeśli ktoś nie miał okazji skorzystać z bezpłatnego doradztwa z zakresu ubezpieczeń społecznych i nie założył konta na PUE, będzie miał okazję 6 września, kiedy to eksperci z ZUS zagoszczą na organizowanym przez nas Święcie Pieroga.