Ekologiczne warsztaty wielkanocne

IMG_2320

W sobotę, 28 marca w Centrum Kultury w Czarnym Borze spotkali się wszyscy zainteresowani ekologicznymi sposobami na Wielkanoc. Uczestniczyli w nich najmłodsi i ci nieco starsi, przede wszystkim panie.

Zainteresowaniem cieszyły się wszelkie porady dotyczące zdrowego żywienia, które znajdują zastosowanie nie tylko na wielkanocnym stole, ale i na co dzień. Uczestnicy warsztatów już na pewno wiedzą czym zastąpić sól, aby potrawy nie straciły smaku, czego unikać w naszych jadłospisach, jak ważna jest dla naszych organizmów woda oraz poznali jeszcze wiele innych tajników zdrowego odżywiania.

Nie zabrakło również muzyki, tej w polskim i francuskim brzmieniu w wykonaniu wspaniałej Ani Rudewicz, oraz w wykonaniu najmłodszych – Czarnoborskiej Drużyny Harcerskiej „Czarnóżki z Boru”. Piosenki nawiązywały również do ekologii, a po występach zuchy wzięły udział w akcji sprzątania z okazji Dnia Ziemi.

Na koniec wszyscy chętni wzięli udział w warsztatach komponowania ozdób świątecznych w ekologicznym duchu, czyli z wykorzystaniem tego, co pozornie już nieprzydatne. W efekcie powstały wyjątkowe stroiki, kartki, palmy, które zapewne będą ozdobą na świątecznych stołach.

IMG_2317 IMG_2309 IMG_2301 IMG_2297IMG_2305

Komentowanie jest wyłączone