BASIOWE CZYTANKI – NOWY PROJEKT CZARNOBORSKIEJ BIBLIOTEKI

W czwartkowe popołudnie (2 czerwca) czarnoborską bibliotekę opanowały maluchy i ich rodzice. Było gwarno, wesoło i bardzo edukacyjnie, a wszystko to dzięki projektowi: „Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece” (projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tematem pierwszego, inauguracyjnego spotkania były: „Psychologiczne aspekty rozwoju przedszkolaka”. Zajęcia dla rodziców poprowadziła psycholog Agata Kolska-Mazan, a dzieci w tym czasie miały okazję zasmakować magii teatru pod czujnym i kreatywnym okiem Bożeny Oleszkiewicz – aktorki Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Spotkanie było nie tylko pouczające, ale również emocjonujące zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, które uczyły się wyrażania swoich uczuć w sposób niewerbalny – poprzez ruch i mimikę. Potwierdził się również fakt, że w Gmina Czarny Bór są same zdolne, pełne pasji dzieci, więc nie było żadnego problemu żeby ciągu kilkudziesięciu minut przygotować dla rodziców wspaniały mini teatrzyk.

„Basiowe czytanki” to projekt mający na celu rozszerzenie zakresu usług biblioteki
i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców. Zadanie realizowane będzie na kanwie serii wydawniczej „Basia” Zofii Staneckiej poprzez cykl warsztatów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym Spotkania, związane tematycznie z konkretnymi problemami zawartymi w poszczególnych tomach książek o Basi, prowadzone będą przez psychologa, pedagoga, biblioterapeutę, specjalistę od ruchu rozwijającego oraz specjalistę od zdrowego żywienia.

Organizator Biblioteka+Centrum Kultury już dziś zapowiada, że kolejne spotkanie w ramach „Basiowego” cyklu odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.00. Na rodziców czekać będzie pyszna kawa i ciekawy wykład, a na maluchy moc teatralnych animacji i niespodzianek.

Dzieci i rodzice podczas spotkania w bibliotece. widok z góry Dzieci i rodzice Zdjęcie gru[owe dzieci i prowadzący Zabawy w teatr na sali widowiskowej rodzice podczas prelekcji Dzieci podczas warsztatów dzieci zabawa Dzieci i minki Dzieci i minki Dzieci i foch smutna mina Ali dziewczynki ręce w górze Uśmiechnięte dzieci Zdziwienie Zdziwione dzieci Zdziwienie dzieci Dzieci otwarte buzie dziewczynka z kotkiem dzieci Dziewczynki uśmiechnięte minki minki Dzieci i lalki teatralne inscenizacja rzepki rzepka - inscenizacja inscenizacja Zdjęcie grupowe uczestników zajęć