Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 24 października na długo pozostanie w pamięci dzieci z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości odbywającej się w B+CK brali udział przedszkolaki i ich rodzice, Pani Anna Dziewit – dyrektor GZSP w Czarnym Borze, Pani Renata Chruszcz – dyrektor B+CK w Czarnym Borze oraz Pan Adam Górecki – Wójt Gminy Czarny Bór.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią dyrektor GZSP i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Anna Dziewit dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek.
Po uroczystym pasowaniu mikrofon przejął Pan Adam Górecki, który dla przedszkolaków również miał małą niespodziankę .

Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Komentowanie jest wyłączone